dotopovidal
23.01.18,18:02
Zdravim. Potrebovala by som sa poradit. Pred tyzdnom ma na prechode aj s dcerou v kociku zrazil nepozorny vodic ktory sam povedal ze ma nevidel. Do kocika len tukol Nastastie mala je v poriadku! Do mna narazil a odhodilo ma to. Takisto nic vazne som neutrpela. Ziadna zlomenina len modriny odreniny a samozrejme opuchliny hlavne na nohach.
Zatial som nepodala trestne oznamenie. Stale som doma na PN a zotavujem sa
Neviem ci si mam aj ja poziadat o odskodne kedze som nic vazneho na zdravi neutrpela.
Vopred velmi pekne dakujem
misoft
23.01.18,17:09
Svedkovia, boli? Polícia - bola? Maródka - ako dlho? Doplň! Podľa toho sa potom dá radiť.
dotopovidal
23.01.18,19:16
Svedkovia su. Na miesto nehody prsli najprv hasici sanitka a policajty. No a marodka na kontrolu o dva tyzdne.
misoft
23.01.18,20:09
Staršieho dáta http://www.porada.sk/t127207-odskodnenie-po-dopravnej-nehode.html - v podstate - je o tom záznam u policajtov, PN trvá dlhšie ako 10 dní.... takže asi potom sa obrátiť na políciu a tí by mali voči vodičovi vzniesť obvinenie. Ty môžeš potom žiadať na základe lekárskeho ohodnotenia (lekári ošetrovali) i náhradu škody, náhradu ušlého zárobku, poškodenia vecí, bolestné....v občiansko-právnom konaní.
(Ak som niečo napísal zle, iní ma opravia)
hanelie
23.01.18,21:15
bolestné na základe lekárského posudku si už môžete požiadať v poisťovni , kde má vodič PZP ( nemusí nutne dôjsť k občiansko právnemu konaniu to len v prípade, ak by poisťovňa odmietla plnenie )

opravujem: keďže PN ešte trvá tak skoro to obodovanie (lekársky posudok ) nebude
JurajMolcan
25.01.18,05:41
Dobrý deň, videl som už rôzne podobné nehody, bolestné si nechajte obodovať na základe Vašich lekárskych správ po ukončení PNky. Neponáhľa to nakoľko jeho poisťovňa bude chcieť vidieť rozhodnutie polície, prípadne súdu o zavinení dopravnej nehody. Polícia vec rieši s úradnej povinnosti a Vy nemusíte podávať trestné oznámenie. Ak nenastanú zdravotné komplikácie, malo by to byť ukončené ako priestupok. Aj tak však nárok na odškodnenie existuje, rovnako ako keby to bol trestný čin. Ak je oškretý aj kočík, urobte si fotky a odložte od neho bloček.