Laurinkai
23.01.18,20:26
Ahoj poraďáci. Viete,v ktorých nemocniciach, zariadeniach vykonávajú CT kolonografiu? Vďaka.
Mila123
23.01.18,19:41
buchač
23.01.18,20:12
Povedal by som, že skoro v každej nemocnici, ktoré má CTčko.

Veď sa predsa pozri na najbližšie špitále v okolí...to nie je až tak zložité.
veronikasad
23.01.18,20:46
Z Košíc do Bratislavy kvoli tomu asi cestovať nebudeš. Čo keby si doplnila aspoň region...
Laurinkai
24.01.18,05:49
Veď práve, že je. Už som aj písala do niektorých a čuduj sa svete, na internete bola informácia že robia a odpísali mi, že nie. Tak preto som dala tú otázku sem. No bližšie by mi bolo stredné slovensko.
buchač
24.01.18,06:56
No ja teda veru neviem....a ani nepátram...ALE :
- určite by som nejak maily nepísal. Odpovedať na ne môže nejaká osoba z (povedzme) personálneho oddelenia, ktorá nemá ani len páru o tom, čo je to vlastne za výkon. Ja viem, je to pritiahnuté za vlasy, ale je to nie raz aj fakt.
- skôr by som sa realizoval telefonátom a to priamo na dané oddelenie, kde by som dostal fundovanú odpoveď.
- o osobnom kontakte ani len nevravím...niet nad neho.

Výnimočne súhlasím s 907 ;) :D...kolonoskopia je dobrou voľbou, nakoľko pri jednom zákroku sa môžu odstrániť neželané onačiny, ktoré sa vyskytli v kontrolovanom prostredí.
Pri tej kolonografii pacient je len vyšetrený, čiže v prípade nejakého problému sa bude musieť tento riešiť...buď kolonoskopiou alebo operatívne.
Kolonoskopiou sa niečo dá odstrániť, no to ešte neznamená, že paciet nebude musieť pod sklapel.
Na kolonografiu a aj na kolonoskopia je príprava rovnaká...pacient hladuje, berie preháňadlá a serká...
Taký rozdiel medzi oboma je ten, že kolonoskopia je nepríjemnejšia...no v dnešnej dobe je bežnou praxou pacienta utlmiť alebo aj uspať.

...a včul si vyber. ;)
Žabinka
24.01.18,08:53
pri kolonoskopii sa podozrivý útvar, jeho časť, vyberie a pošle na vyšetrenie, to je výhoda kolonoskopie.. takže jurko aj 907, súhlas..
a čo tak sa informovať v tvojej poisťovni, tam by mali mať informácie kde sa tebou/tvojim lekárom požadované vyšetrenie vykonáva..
Laurinkai
24.01.18,09:44
Áno, ja viem, vo všetkom máš pravdu. Prečítala som si o všetkých možnostiach, dokonca vraj aj nejaká kapsula existuje. Už som mala problém s gastroskopiou žalúdka. Chcem sa teda tomu vyhnúť. Ľudia hľadajú väčšinou tú ľahšiu cestu. No ak sa nebude dať vyhnúť, iné mi nezostane.
veronikasad
24.01.18,09:54
Skús kontaktovať pracovisko CT a MR Alfa médiá Trenčín. Podľa informácie na nete majú zmluvu so všetkými poisťovňami.
(Neviem z tabletu pridať odkaz, pogoogli)
Laurinkai
24.01.18,17:43
Prosím Ťa a kde v BB to robia? Vieš mi povedať? Ale vlastne, ako vraví Žabinka, v poisťovni by to mali vedieť. BB by som mala najbližšie. Ale inak, všetkým ďakujem za rady.
Laurinkai
24.01.18,18:48
Ďakujem Ti. Zavolám tam. Uvidím, čo povedia.