kacerka
24.01.18,00:57
Dobry deň, včera ráno som podpisala nejaky papier pred obliadkou jedneho domu. Avšak vôbec som si to neprečítala. Majiteľka domu ma pri obliadke upozornila nech si dávam pozor na to čo som tejto realitnej agentke podpisala. Tak ešte na mieste som si pýtala kopiu! Ale ona zahovarala, že jak Vám tu spravím kópiu...to nič nie je to je len zaznam že ste na obhliadke a nastupila do auta a odišla. Ešte v ten deň som jej pisala aby mi odfotila alebo naskenovala ten zaznam o obliadke. A vôbec nereagovala. Čo mám robiť? Ako mám postupovať aby som odvolala že čo som podpisala a neviem dokonca ani čo?
Toťiž bojim sa že keď teraz kúpim uplne inú nehnuteľnosť budu odomňa vymáhať nejaké peniaze. Viem urobila som strašnu hluposť že som si to neprečitala. Ale ako to napraviť kým je to čerstvé?
Mikae
24.01.18,05:33
My keď sme chodili pozerať domy na predaj, tak väčšinou realiťáci nedávali podpisovať žiadne tlačivo, ale v dvoch prípadoch sme tiež podpisovali a tam stálo,
že v prípade kúpy danej nehnuteľnosti musíme kúpu realizovať cez nich. Teda my sme to pochopili tak, že sa po obhliadke nemôžem dohodnúť len sama s majiteľom napr. na inej cene a realitku z toho vynechám. Aj podľa konania realitného makléra tipujem, že sme si to vysvetlili správne, lebo na obhliadke bol aj majiteľ domu a keď sa muž rozprával s realiťákom, tak ja som prehodila pár slov s majiteľom a ten žartoval, že jemu je v podstate jedno za akú cenu, že sa chce už konečne toho domu zbaviť a realiťák mu hneď do toho nahnevane skočil, že cena je daná a nebude sa s ňou hýbať. Ale malo by sa to týkať, len tej nehnuteľnosti, ktorú ti ukazovali. Ale kópiu toho tlačiva nám dali, aj ty si ju pýtaj.
Ing. Ľubomír Janoška
24.01.18,06:53
Vyžiadaj si od RK písomne doporučeným listom kópiu zmluvy, ktorú si im podpísala a uveď termín, dokedy Ti ju majú poslať s tým, že ak Ti ju nepošlú, s okamžitou platnosťou odstupuješ od tejto zmluvy.
A už nikdy nepodpisuj zmluvy "na počkanie".
arizona
24.01.18,07:00
Tazko poradit,ked ani ty sama nevies, co si podpisala...ale nech ti to aspon zostane ako ponaucenie do buducna.

S najvacsou pravdepodobnostou si podpisala realitacke dohodu,ze danu nehnutelnost ti predviedla ona,ze nemozes kupit inak, iba cez ich RK,inak budu vyzadovat pokutu.Toto davaju zvacsa RK podpisovat,aby ich zakaznik "neobisiel"...

Poziadaj znovu o kopiu,ak ti ju realitacka odmietne dat,tak napis na "sefstvo" danej RK.Urcite najdes na webe kontakty.Lebo spravanie tejto realitacky dobre meno RK nerobi...
profesional
24.01.18,08:21
Môžem ti poslať bianko zmenku na podpis?
Oliwa
24.01.18,08:38
Choď do realitky s tým, že si si prišla pre kópiu včerajšieho dokladu z obhliadky a nepohli sa odtiaľ, kým Ti ju nedajú. Tá agentka sa tam skôr-neskôr objaví, nedaj sa odbiť. Ak ju budeš mať v ruke a budeš vedieť, k čomu si sa zaviazala, potom môžeš konať ďalej.
Jakubec
25.01.18,13:48
Ak podpise bez citania, tak ta zmenka nemusi byt ani bianko.
Kabaka123
25.01.18,14:17
Neuveriteľné...:!?
profesional
26.01.18,06:23
To je pravda :-)
kacerka
26.01.18,08:35
ďakujem za radu. Na niekoľkonásobnú výzvu to predsa poslala:
dokument sa volá: Evidencia požiadaviek klientov - záujemcov o kúpu nehnuteľností na vyhľadanie nehnuteľností podľa ich potrieb a evidencia obhliadok nehnuteľností.
Jediné čo mi nie je celkom jasné je veta: Záujemca o kúpu nehnuteľností sa zaväzuje, že nebude oslovovať tretie osoby hlavne vlastníkov nehnuteľností, s ktorými sa oboznámil z ponuky R.S. Euroreal plus s. r. o. za účelom uzatvorenia kúpnej zmluvy o prevode vlastníctva k nehnuteľnostiam z ponuky RS Euroreal....vo svoj prospech, alebo v prospech akýchkoľvek iných osôb.......
Pre prípad porušenia záväzku...pokuta 1990€.
Z prvej vety mi celkom nie je jasné....že teraz keď chcem kúpiť uplne inú nehnuteľnosť (ktorá nie je v ich ponuke), či budem platiť pokutu, keď to nezrealizujem cez nich?
kacerka
26.01.18,08:37
ďakujem už to poslala emailom.
kacerka
26.01.18,08:43
dokument sa volá: Evidencia požiadaviek klientov - záujemcov o kúpu nehnuteľností na vyhľadanie nehnuteľností podľa ich potrieb a evidencia obhliadok nehnuteľností.
Jediné čo mi nie je celkom jasné je veta: Záujemca o kúpu nehnuteľností sa zaväzuje, že nebude oslovovať tretie osoby hlavne vlastníkov nehnuteľností, s ktorými sa oboznámil z ponuky R.S. Euroreal plus s. r. o. za účelom uzatvorenia kúpnej zmluvy o prevode vlastníctva k nehnuteľnostiam z ponuky RS Euroreal....vo svoj prospech, alebo v prospech akýchkoľvek iných osôb.......
Pre prípad porušenia záväzku...pokuta 1990€.
Z prvej vety mi celkom nie je jasné....že teraz keď chcem kúpiť uplne inú nehnuteľnosť (ktorá nie je v ich ponuke), či budem platiť pokutu, keď to nezrealizujem cez nich?
vicktor
26.01.18,09:31
Na celkom inu nehnutelnost sa to nevztahuje / nemalo by sa.
Dufam ze v tom lajstre je tato obhliadnuta nehnutelnost zadefinovana.
Ale citam "z ponuky RS" - zda sa akoby to malo platit pre ich cely zoznam?
Co ak ti inu nehnutelnost predstavi ina RK, da podpisat taky papier, ale bude sucasne v zozname prvej RK?
Je tam definovana ta konkretna nehnutelnost?
Oliwa
26.01.18,09:44
Pjeknééé... 1990 €... treba sa spýtať realitky, čo v ich ponímaní znamená "nebude oslovovať tretie osoby, hlavne vlastníkov nehnuteľností, s ktorými sa oboznámil z ponuky..."
arizona
26.01.18,09:47
Tyka sa to nehnutelnosti,ktoru si bola obhliadnut s RK.Aby si ich neobisla napr.tak, ze sa poza chrbat dohodnes s predavajucim,alebo nekupis tu nehnutelnost cez inu RK, ktora ju napr.predava lacnejsie.
Oliwa
26.01.18,10:01
Mne sa tam nepáči to slovíčko "hlavne"...
Ing. Ľubomír Janoška
26.01.18,11:07
Nebudeš nič platiť. Ak niekoho oslovíš, tak to urobíš tak, aby nezostali stopy (dôkazy) :)
Ešte by som bol velice zaujímavý, či ten zákaz oslovovať majiteľov máš doživotne :D
bettylou
26.01.18,11:17
To nejaký hlúpy, normálne si si berú min 10%-12%
vicktor
26.01.18,12:44
Ja som kedysi mal taky zavazok na jeden konkretny byt a jeden rok.
Nekupil som.
vicktor
26.01.18,12:50
Vsak RK ma zmluvu o sprostredkovani, zabezpeceni sluzieb a pod.
Zrazu predavajuci povie ze uz netreba. RK o par mesiacov overi kataster a ajhla, novy majitel je ten co sa nam upisal. Takze obaja porusili! Nabehne s upomienkou, so zalobou alebo ...
Co myslis, ked agent futbalistovi dohodne dobry prestup je to zadarmo? Alebo len za preukazatelne naklady?
Oliwa
26.01.18,15:09
Janoška, tak jááá teda neviem, či si naozaj velice zaujímavý, alebo len velice zvedavý... :D doživotne...
Mikae
26.01.18,20:46
Fúúha, čítam, že aká veľká pokuta 1990 Eur? Naschvál som vyhrabala to tlačivo, ktoré sme podpisovali my - záznam o vykonanej obhliadke a čítam to pekne až do konca, aj to malými písmenkami a tam, že v prípade ak záujemca alebo tretia, záujemcom sprostredkovaná osoba, alebo rodinný príslušník uskutoční prevod vlastníckých práv z predvádzanej nehnuteľnosti na svoju, alebo tretiu záujemcom sprostredkovanú osobu, bez účasti sprostredkovateľa, sa záujemca zaväzuje vyplatiť sprostredkovateľovi zmluvnú pokutu vo výške 5000 Eur. No ponaučenie: tlačivá treba čítať až do konca, aj to malými písmenkami :(. Ešte našťastie, že bol ten dom otrasný, takže kúpa nehrozila.
bettylou
27.01.18,05:57
Ale A4ka je lepšia :D
Mikae
27.01.18,09:35
No veď ani nenapíšem, kde sme to podpisovali, lebo ešte som sa tam dočítala aj, že záujemca berie na vedomie, že tieto informácie sú predmetom obchodného tajomstva (:. No treba riadne čítať, prv než človek niečo podpíše. My sme tiež nakoniec kúpili dom priamo od majiteľa a bolo to o dosť lacnejšie, právnik stál trošku viac, asi 350 Eur, ale vybavil nám úplne všetko.