hrozienko54
24.01.18,11:38
na co si mam dat pozor, ake su odvody pri takomto uvazku ?ďakujem za rady
ivka70
24.01.18,10:40
zivnost???
hrozienko54
24.01.18,10:42
Ivka, zamestnavatel ma taku podmienku .Chce aby som pracovala na živnosť na 6 hod .Čo si o tom myslite ?
ivka70
24.01.18,10:44
ze ide o zavislu cinnost, kde balancujete obaja na hrane zakona
nesla by som do toho, zjavne netusis, co pri zivnosti musis vsetko robit (okrem "prace"), to uz sa da tusit z tvojej otazky ....
hrozienko54
24.01.18,10:50
ďakujem,to som potrebovala počuť .
veronikasad
24.01.18,11:23
Pri živnosti nie je dôležité koľko hodín odrobis, ale aký príjem dosiahnes a aký bude základ dane. Od toho sa odvíja povinná registrácia do SP, nedoplatok zdravotného poistenia aj daň. V prvom roku podnikania - bez ohľadu na výšku príjmu preddavky do zdravotnej poisťovne budeš platiť z minimálneho vymeriavacieho základu
veronikasad
24.01.18,11:24
O akú prácu ide a akú hodinovú odmenu ti ponúka?
Katy a R
24.01.18,11:32
Ak máš živnosť a pre niekoho pracuješ - tak to nie je tvoj zamestnávateľ. je to tvoj partner, ktorý si u teba niečo objedná - a ty mu to spravíš. Ak teda chceš;). A vystavíš mu faktúru za také prácu (služby)
Ale hádam sa vopred dohodnete - že čo ako, za akých podmienok .
V súčasnosti veľa firiem takto funguje (aj je to tolerované) - že živnostníci si fakturujú "hodinovky". Ak keď by vlastne malo ísť o PP podľa správnosti.
Len teda nezabudni - že ako SAMOSTATNE zárobkovo činná osoba si všetko musíš sama aj riešiť. A nemáš postavenie zamestnanca.