kuvik
24.01.18,20:10
Už takmer 30 hodin mi na ntb vypisuje hlasenie: nevypinajte pc aktualizuje sa windows. Je to normalne? Mam pripojenie na optiku 1 Giga.
misoft
24.01.18,19:45
No pokiaľ si doteraz neaktualizoval - tak ťahá strašne veľa.
Ale 30 hodín - to je aj na toto priveľa. Dúfam len, že ti to neťahá tú poslednú aktualizáciu Fall Creators. Alebo máš NB s Intelom... a ide o KB4056892.
Pokiaľ vypneš - bude to bez aktualizácie a NB by sa mal tzv. opravovať. Potom by znova ponúkalo tú istú aktualizáciu.

Ak by sa to vrátilo do stavu pred aktualizovaním - mohol by si zistiť, o akú aktualizáciu sa jedná (KB*******), stiahnuť si ju odtiaľ

https://www.catalog.update.microsoft.com/Home.aspx
a nainštalovať ručne,

alebo obnoviť službu Windows Update príkazmi cez príkazový riadok (za každým príkazom ENTER):
net stop bits
net stop wuauserv
potom
net start bits
net start wuauserv

Tým by sa znova zapla služba WU a malo by znova vyhľadať aktualizáciu, ktorú by si (u Win10 sa dá len odložiť) povolil.
PotPalo
31.01.18,22:38
Pokiaľ nieje žiadna disková aktivita, zrejme to môžeš natvrdo vypnúť a opäť zapnúť. Tiež ma takto štval notebook s aktualizáciou na pozadí, takmer sa na ňom nedalo pracovať, a trvalo to neúmerne dlho, ani na vypnutie nereagoval, tak som ho natvrdo vypol podržaním tlačidla napájania. Mňa nebude nejaký blbý software sr*ť. Po opätovnom zapnutí sa už správal normálne.