petoseko
25.01.18,14:11
Plánujem stavbu pivnice na pozemku s rozmermi 3,5*7m, čo je do 25m2 a teda drobná stavba. Zároveň chcem v budúcnosti ju nadstaviť a urobiť si tam dielňu so sprchou. Je to tiež ešte drobná stavba? Je to do 3m hlbky a nad zemou to bude 2,7m, takže limit 5m nad zemou tiež splňa. Stačí mi tam ohlásenie drobnej stavby?
Chobot
25.01.18,13:24
A prečo to nepostavíš naraz? Aj tú nadstavbu.
petoseko
25.01.18,13:35
Záleží od financii, ale určite by som to najradšej naraz....
Chobot
25.01.18,13:45
Keď to chceš na 2x stavať, budeš musieť 2x ohlasovať drobnú stavbu. Na tvojom mieste by som ohlásil drobnú stavbu aj s nadstavbou a po obdržaní súhlasu stav. úradu by som postavil pivnicu. Nikto ťa nemôže donútiť dostavať to hneď, môžeš mať protiargument, že na to nemáš dosť financií. A dostaviaš to o 3-4-5 rokov - stále v súlade s ohlásenou drobnou stavbou.

Na ohlásenie potrebuješ stručný projekt (ja som mal na záhradný domček s pivnicou tiež projekt, ktorý ma stál 200 €), LV, a kópiu katastrálnej mapy so situačným nákresom. Pozri tu, ako som to staval:

https://www.modrastrecha.sk/blog/chrobak7/album/pristresok-s-pivnicou-a-studnou-kl3arb/
buchač
25.01.18,14:55
Podmienky :

Prílohy k ohláseniu:
a) list vlastníctva
b) písomné splnomocnenie v prípade, že stavebník poverí na vybavenie žiadosti inú fyzickú alebo právnickú osobu
c) jednoduchý technický opis
d) jednoduchý situačný výkres
e) súhlas všetkých ostatných spoluvlastníkov nehnuteľnosti k uskutočneniu drobnej stavby
f) písomná dohoda s vlastníkom stavby, ak drobnú stavbu bude uskutočňovať nájomca
g) rozhodnutia, stanoviská, vyjadrenia, súhlasy, posúdenia dotknutých orgánov, vyžadované podľa osobitných predpisov
h) vyjadrenie – súhlas vlastníkov susedných nehnuteľnosti , v prípade že tieto budú výstavbou dotknuté
i) vyhlásenie kvalifikovanej osoby (stavebný dozor), že bude zabezpečovať odborné vedenie stavby, uskutočňovanej svojpomocou
petoseko
26.01.18,07:24
Ďakujem páni, veľmi ste mi pomohli, ste super... s radosťou sa pustím do práce ;)
ivka70
26.01.18,09:08
na tom pozemku existuje hlavna stavba?
petoseko
26.01.18,09:22
áno, je to asi 9m za domom, dom už je skolaudovaný, bývame tam už 5 rokov...
ivka70
26.01.18,09:23
lebo to je prva podmienka, kedy to moze byt drobna stavba .... :)
petoseko
26.01.18,11:51
hej, diki za pripomienku... ;)
bettylou
26.01.18,12:12
presne tak časovo to nie je limitované a ušetríš si papierovačky