Miafiori
26.01.18,19:27
Dobrý večer ja by som sa chcela spýtať či mám nárok na invalidný dôchodok keď od roku 2001 do teraz mam už 17 ročný problém L3, L4, L5 do S1 v roku 2016 má akútne museli operovať L4 a L5 keď že som mala dlho dobo zacvyknuty ner poškodilo mi právu nohu a ide mi iba do lava a necitim ju poriadne dostala som ortezu ktora mi ako tak pomáha zistili mi chronický pôvod a artrozu nie sú žiadne vyšetrenia ktoré mi neboli spravené bolesť je že ma tam picha až tak silno ako s nožom nozom a nohy sa mi až podlomia a padam dole tak to už ja fungujem 17 rokov nemám problém sa zamestnať ale problém je ten že mi to nevydrží dlho a ta strašná bolesť pride skúšala som naozaj všetko čo sa vyskúšať da a nič furt som tam kde som aj bola chcela by som niekoho poprosiť o radu a informáciu Ďakujem pekne
Miafiori
26.01.18,19:10
A ešte by som chcela doplniť že som dnes bola prepustena s ortopedie kde má dva dní ilfitrovali ale všetko mi robili v rakúsku a nič mi zatiaľ nepomaha Dakujem za informácie
Katy a R
26.01.18,19:17
http://www.socpoist.sk/1198-menu/1288s#Podmienky n%C3%A1roku
o koľko % je pri jednotlivých diagnózach znížená schopnosť pracovať nájdeš v prílohe č. 4 zák 461/2003 - splnenie "medicínskej podmienky
a tiež treba splnenie potrebnej doby poistenia
aj tu:
http://www.socpoist.sk/aktuality-na-priznanie-invalidneho-dochodku-je-dolezite-aj-obdobie-dochodkoveho-poistenia/48411s65333c?
karol.za
26.01.18,19:27
Ale najprv si musí uplatniť nárok na invalidný dôchodok
Žiadosť o priznanie invalidného dôchodku spisuje pobočka Sociálnej poisťovne príslušná podľa miesta trvalého pobytu žiadateľa.
Katy a R
26.01.18,19:32
ja by som práveže povedala, nech si to najskôr dobre pozrie - hlavne tú prílohu! Ale má tam info aj "postupe" - prípadne nech sa poradí so svojím lekárom - ten po medicínskej stránke lepšie poradí
Miafiori
26.01.18,19:45
Ďakujem ti za odpoveď.Ano to viem že musím požiadať na sociálnu poisťovňu o invalidný iba že ja mám veeela lekárskych sprav za tie roky tie lekárske správy sú v nemčine a oni to budú chcieť preložiť všetko ale ja by som chcela iba vedieť či je tam možnosť stým problémom ktorý mám že mi od mojich 20 rokov to začalo do dnešného dňa a mám 36 rokov a nikdy som dlho nevydržala pracovať lebo má to nepustilo normálne fungovať
karol.za
26.01.18,19:56
trošku doplním:invalidný dôchodok sa priznáva
a/ku dňu podania žiadosti
b/odo dňa kedy bola zistená diagnoza na základe ktorej môže byť vyplácaný invalidný dôchodok,samozrejme tiež žiadosť

Posudkový lekár pýta vyšetrenia a lekárske správy staré najviac niekoľko mesiacov,prípadne si vyžiada ešte ďalľie vyšetrenia
ako písala Kata a R pozrieť prislušný zákon a riešiť s ošetrujúcim lekárom
Miafiori
26.01.18,19:58
Ďakujem pekne obom za info pekný zvyšok vecera vám prajem Dovidenia