Marissa123
27.01.18,21:05
Akým spôsobom môžem dať vedeniu školy na vedomie, že nesúhlasím s účasťou dcéry na reprezentovaní školy na niektorých súťažiach? Dcéra je pravidelne preťažovaná množstvom súťaží, ktoré každý rok absolvuje a keď odmietne účasť na súťaži, je na ňu vyvíjaný tlak (ignorovanie nesúhlasu účasti na súťaži, krik, vyhrážanie) zo strany učiteľov. No a mňa už nebaví chodiť individuálne za učiteľmi a riešiť to. (K učiteľovi sa treba najprv objednať a potom sa uvoľniť z práce, nadrobiť si vymeškaný čas...). Uvažujem o tom, že by som napísala vedeniu školy oficiálny list, že ruším informovaný súhlas v bode účasti na súťažiach a vymenujem súťaže, na ktorých sa dcéra nechce zúčastniť. Na, aké zákony sa môžem odvolať okrem zákona č. 245/2008 Z.z. (Školský zákon)?
Vopred ďakujem za odpoveď.
kukučka
27.01.18,23:44
Ty vychovávaš svoju dcéru a vieš, čo je pre ňu najlepšie a v tomto čo opisuješ aj únosné. Ak je tak ako píšeš, je to zo strany vedenia školy nevhodné, dalo by sa povedať aj vydieranie. Podpor dcéru v tom, čo ju baví a nedovoľ ju znechucovať, či zneužívať. Aj reprezentácia školy musí mať pravidlá.
Výchova nie sú preteky, ani body a percentá.
Jednoducho napíš list tak ako to cítiš, nepotrebuješ na to zákon.
bettylou
28.01.18,08:20
Šak vysvetli dcére, že ak nechce, tak nech sa poriadne nepripraví, tým pádom to pre školu prínos nie je a nebudú ju tam prihlasovať. Čo je na tom zložité?
Marissa123
28.01.18,09:52
Ďakujem, kukučka. Samozrejme, že viem, že výchova nie sú preteky, ani body a percentá. No niektoré pani učiteľky zrejme zabudli, prečo išli študovať pedagogiku a že byť učiteľom je poslanie. No a pri súčasnej propagande, že učitelia sú podhodnotení (kto na Slovensku nie je?), sa snažia získať dodatočné finančné prostriedky za úspešnú prezentáciu na súťažiach a žiaľ niektorých nezaujíma už etická stránka veci.
Marissa123
28.01.18,10:00
Ďakujem, bettylou, za názor. Bolo aj tak, že dcéra nemala svoj deň a na súťaži získala málo bodov. No a pani učiteľka jej pred celou triedou oznámila, že to od nej nečakala a že ju strašne sklamala. (Aké povzbudivé!) Pritom pani učiteľka dcére nevenovala ani minútu, aby ju na súťaž pripravila.
Mikae
28.01.18,10:36
Nechápem tomu, prečo ide niekto študovať pedagogiku a učiť naše deti, keď sa potom správa takto. Nechcem hádzať všetkých učiteľov do jedného koša a viem, že to nemajú ľahké, ale aj mi sme natrafili na takú pani "učiteľku", ktorá namiesto toho aby učila a vzdelávala, tak si asi riešila nejaké svoje komplexy a keď jej niektorý žiak "nesadol", tak ho pravidelne zhadzovala pre ostatnými žiakmi a potom mal každý strach jej oponovať. Dokázala decku tak znechutiť školu a vytvoriť v nej odpor, že sme mysleli, že už do žiadnej školy ani nevkročí.:(
ZahradnikAmater
28.01.18,21:25
Taká ostro písaná sťažnosť zriaďovateľovi školy a s náznakom šikany dokáže narobiť vrásky nejednému riaditeľovi. Ak máš problém, urob z toho problém niekoho iného a máš pokoj.
kukučka
28.01.18,22:22
Tá poznámka o pretekoch nepatrila tebe, ale škole, prepáč zlú formuláciu.
korela
28.01.18,22:52
Tak v tomto prípade učiteľka poriadne prekročila svoju hranicu. Aj keď všetci spravíme počas života nejaké chyby, zvážila by som sťažnosť u riaditeľa, ev. aj vyššie.
Tvojej dcére by s a mala ospravedlniť pred celou triedou.
misomiso
28.01.18,23:01
Preco by si mala chodit za ucitelkou? Napis do ziackej knozky, ze si neprajes, aby dieta bolo vysielane na sutaze a nech to da dcera ucitelke podpisat. Preco by do ziackej knizky mali pisat poznamky len ucitelia?
Marissa123
30.01.18,18:06
Kukučka, ja som to nebrala ako moju kritiku... takže je to v pohode.