pepo59
29.01.18,17:37
Čo všetko /aké povolenia / budem potrebovať pri prestavbe podkrovia rodinného domu na obytný priestor.Nebude sa meniť tvar strechy,budú tam strešné okná.Koho súhlas potrebujem na prestavbu.Je potrebný súhlas stavebného úradu?Môžem to robiť svojpomocne ,že si sám zabezpečím potrebných odborníkov alebo to musí robiť firma.
ivka70
29.01.18,16:59
Mozes to robit svojpomocne, ale kedze ide o zmenu vzhladu budovy /stresne okna su nove/ potrebujes stavebne povolenie.
pepo59
29.01.18,17:07
ale tvar strechy sa nemení.stačí teda že sa zmení vzhľad strechy a treba stavebné povolenie.V akom zákone sa to uvádza?vzhľad strechy je aj zmena strešnej krytiny aj vtedy treba stavebné povolenie?
ivka70
29.01.18,17:10
arizona
29.01.18,17:37
Kedze tam budes robit otvory na okna, meni sa vzhlad strechy. Aj sa zvacsi obytna plocha domu. Urcite potrebujes projekt a SP
pepo59
30.01.18,13:49
je mi jasné že sa zmení obytná plocha domu. vzhľad strechy sa zmení ale okná budú v úrovni strechy domu.nebudú vyčnievať nad plochu strechy.Obytný priestor myslím ,že by tam mal byť kompletný nový byt/izby ,kuchyňa,kúpelňa ,záchod/. Čo ma všetko čaká ,aké povolenia pri stavbe podkrovia.
arizona
30.01.18,14:30
Aj ked nebudu okna vycnievat,meni sa vzhlad strechy.Uz len tym, ze vyrezes otvor ! A osadenie okien tiez musi dodrziavat zakon a pripadne vyzaduje aj suhlas susedov. Potrebujes teda projekt a stav.povolenie,ako som pisala vyssie..Navstiv vas stavebny urad,tam ta usmernia.