Jancigap
31.01.18,11:18
Dobry deň.
Kto mi pomože preloziť: bulding disku dorzálne osteofyty paramedialne vpravo herniacia disku charakteru extruzie s utlakom durálneho vaku a koreňa S1.dx.Zužené neuroforaminá pri buldingu disku a spondylartroze. Ďakujem.
buchač
31.01.18,10:26
Poznám dvoch, kde by si sa mal obrátiť s prekladom a aj vysvetlením :

1. MUDr. Google vie skoro všetko
2. MUDr. Ošetrujúci by bola ale lepšia voľba

P.S.:
Ak vidíš v mojej odpovedi iróniu, tak vedz, že tam aj je.
Veď nemusíš len selfie robiť a zdieľať kadejaké onačiny na Booku...posnaž sa sám.

...a už ani nevravím o tom, že obrátiť sa na net s takouto žiadosťou je vcelku dosť riziko. Kde máš záruku, že dostaneš správnu odpoveď ?
Veď v konečnom dôsledku si prečítaš preklad diagnózy...vyľakáš sa a následne spáchaš suicídium...;)
Tweety
31.01.18,10:28
V prvom prípade lekár, ktorý správu napísal. Som presvedčená, že takéto lekárske správy sú predmetom tajomstva a nepatrí sa ich vyťahovať na net.
Žabinka
31.01.18,10:29
a neurológ ti to nepreložil? :rolleyes:
Jarka 1
31.01.18,11:19
Je dosť trúfalé očakávať, že takéto niečo ti tu niekto pomôže preložiť. To by musel byť naozaj lekár. A myslím, že takých je tu ako maku. Ostatní poraďáci by museli použiť uja Gúgla. Takže tie mínusky v tomto prípade teda naozaj nie sú na mieste. Ak si dal ty - zadávateľ, tak by sa patrilo ich zrušiť.
Tweety
31.01.18,11:21
Na jednej strane sa ľudia oháňajú ochranou osobných údajov, chcú kdekoho žalovať, a na druhej dávajú na známosť svoje lekárske záznamy. Jednoducho takéto správanie nepochopím. .
buchač
31.01.18,11:23
Jarka

Preložiť nie je absolútne problém...samozrejme, za pomoci MUDr. Gugľa.

Trúfalé ale nie je to očakávanie odpovede.
Trúfalé je urvať takúto požiadavku.