promovany_inzenyr49
01.02.18,14:13
Asi 16 mesiacov mam na Kr. sude svoje odvolenie (aj mi potvrdili, ze ho eviduju), ale sudca ani nevytycil datum rozhodnutia...podla "otvorenesudy.sk ma uz predbiehaju konania, ktore boli podane 1 rok po mne...Ake mam moznosti, ked sudcu nie je mozne kontaktovat? Vopred dakujem


staznost predsedovi KS?
ivka70
01.02.18,13:16
Dokedy musí odvolací súd rozhodnúť?
Neexistuje zákonná lehota na rozhodnutie odvolacieho súdu o odvolaní. Dĺžka závisí od skutkovej a právnej zložitosti vášho prípadu. Odvolací súd musí preštudovať celý spis a oboznámiť sa s dôvodmi odvolania. Máte však právo, aby bola vaša vec prerokovaná v primeranej lehote. Ak odvolací súd nekoná, môžete podať na tento súd sťažnosť pre nečinnosť, prípadne sťažnosť na Ústavný súd SR a napokon na Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu.
https://e-justice.europa.eu/content_rights_of_defendants_in_criminal_proceedin gs_-169-SK-en.do?clang=sk&idSubpage=4
promovany_inzenyr49
01.02.18,13:26
dakujem...v pripade zlozitych majetkovych veci ano....tento pripad vobec nie je komplikovgany a sudcovia ich riesia ako na pase...ide o odvolanie ohladne ID...
ivka70
01.02.18,13:48
zlozite moze byt aj ine pripady ako len majetkove
kazdopadne sa mzoes stazovat na necinnost na sude ....
Mária27
02.02.18,14:11
Predsedovi súdu podať sťažnosť na prieťahy v konaní, počkať nejakú dobu (pol roka) a potom sťažnosť na prieťahy na Ústavný súd (povinne s právnikom).
profesional
02.02.18,20:32
16 mesiacov? To je ešte nič. Podstatné je, či súd vo veci koná a nie či vytýčil pojednávanie. Súd koná aj inými úkonmi. Pred tým ako začneš uvažovať o krokoch v súvislosti s prieťahmi v konaní, tak choď naštudovať spis a zisti, či súd naozaj nerobí žiadne úkony.

Mám na súde vec, kde súd neurobil žiadny úkon už skoro 5 rokov..