Alpinocka
03.02.18,17:01
-
V pracovnej zmluve to zahrnuté nie je a myslím si, že mojou povinnosťou je upratovanie a s tým náležité práce. Vo vyhláške sa píše o pomoci nepedagogického pracovníka len vo výnimočných prípadoch. Učiteľ nesie zodpovednosť za dieťa od chvíle,ked ho preberie od rodičov, az do chvíle, kým im ho neodovzdá. Čo ak by sa mi dieťa v sprche pošmyklo a došlo by k úrazu? Ďakujem za odpoveď.
Tweety
03.02.18,17:31
Máš právo odmietnuť.
kukučka
03.02.18,18:39
Tiež si to myslím.
Alpinocka
03.02.18,19:28
Neviem sa nikde dopátrať, koho je to povinnosťou :(
misoft
03.02.18,22:01
Pozri sa do náplne práce. Tú ti musí dať zamestnávateľ/zriaďovateľ. Ak tam nie je ani slovo o tom, že sa máš podieľať niečim na deťoch - tak ich môžeš poslať kade ľahšie.
Moja je tiež upratovačka v škôlke, ak ju direktorka vyzve, aby "strážila" deti vonku, lebo vychovávateľka "nestíha" - pošle ju do ****. Má ešte toľko filipa, že náplň práce nosí zo sebou :D a provokatívne ju vytiahne a začne čítať a nakoniec povie: Tu sa nič také nepíše.....
Oliwa
03.02.18,23:31
Vyhláška o materských školách § 7:

(2) Za bezpečnosť a ochranu zdravia dieťaťa zodpovedajú pedagogickí zamestnanci materskej školy od prevzatia dieťaťa až po jeho odovzdanie zákonnému zástupcovi alebo ním splnomocnenej osobe.

http://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-306
misoft
04.02.18,05:28
Ovšem o "čistení zadočkov" sa tam v zákone nepíše ani Ň....
pavol54
04.02.18,06:20
Upratovačky väčšinou nastupujú, keď sa škôlka vyprázdni (aby sa deti ani náhodou nepošmykli na mokrej podlahe a nedolámali si nohy či ruky a pod) a škôlkári sa už väčšinou nezvyknú "zašpiniť", iba ak by chodili do špeciálnej pretože sa neovládajú vo svojom veku
korela
04.02.18,07:01
Stane sa to aj na ZŠ mladším žiakom, deti tú chvíľu počkajú sami v triede. Očista trvá pár minút, a čo matky ocenia ešte viac, ak sa spolužiakom nepovie, čo sa riešilo. Vtedy padajú veľké vďaky pre učiteľku, že dodržala diskrétnosť pre dieťa. Nuž, ale to chce skutočný vzťah k deťom.
korela
04.02.18,07:03
Jednoducho sa spýtaj riaditeľky alebo zriaďovateľa, resp. priamo na Min. školstva, ak pod neho spadajú škôlky. Ja riešim veci takto.
pavol54
04.02.18,07:21
preto som napísal "väčšinou", viem o prípade dospelého komentoval to "myslel som že to bude plynná konzistencia" :)
korela
04.02.18,07:34
Nech mi prepáči zadávateľka, ale na tvoj príspevok zareagujem tu. Dnes má 70% ľudí problémy s črevným traktom, tak údajne dnešní mladí budú mať v 50-ke také problémy, že android ide vyvíjať program pre mestá s označením umiestnení toaliet po meste. To aby sa ani neodkláňali z trasy. Vtipná prognóza to vôbec nie je v žiadnom prípade. :-(
.
Som mimo témy, obr. neviem priložiť.
kukučka
04.02.18,10:44
Veď si si aj sama našla odpoveď, citujem ťa:
Vo vyhláške sa píše o pomoci nepedagogického pracovníka len vo výnimočných prípadoch. Čiže učiteľky sa starajú o deti, upratovačka o čistotu a poriadok v škôlke. Nemáš predsa pedagogické vzdelanie.
Hygiena detí je pravidelná činnosť, nie je to nič výnimočné.
misoft
04.02.18,10:49
Si trochu mimotemy
misoft
04.02.18,10:53
Nuž.... veru.... a nie je ani výnimočné, že sučky-učky :D si predsa nebudú špiniť namaľované nechtíky detským hovienkom, tak radšej "okamžite a súrne" zavolajú upratovačku....
Len tak mimotemy - moja už takto párkrát poslala učky do ****, odkázala im, že za 480€ okrem upratovania nebude ešte detské zadky utierať, keď učky berú o 250€ viac...
Alpinocka
04.02.18,11:32
Zdravím, áno odpovedala som si, lebo ja to viem. No moja riaditelka trvá na tom, že "áno"
korela
04.02.18,13:09
Už si spokojný? Odpoveď som upravila.

Ako sa to nakoniec vezme. Pretože ak má byť škôlkár, školák svedkom naťahovačiek personálu, kto mu pomôže v kritickej stresovej chvíli, tak ľuďom budú bloky iba pribúdať a dg s nimi spojené bude tiež iba pribúdať.
Kto nevie pracovať s deťmi, nech ani na ich posvätnú pôdu nevstupuje.
Keby som bola hoci aj riaditeľkou a mala by som práve prázdne ruky, nemala by som problém to dieťa obriadiť. Aj v zvieracej ríši si cudzia samica prevezme iné mladé v núdzi.
.
Chápem, tu ide zadávateľke o princíp, tak nech to rieši, ale nech ide vyššie, ak je tam taká situácia, neporadí si.
.
Inak ty sa tu dnes tiež prezentuješ vyberaným slovníkom, resp. tvoja niektorá priama príbuzná, ty iba cituješ.
misoft
04.02.18,14:05
Moja je pod mestom, teda de facto tiež štátna... ale to si vydupali. Niekoľko rokov bola tiež na minimálke, dokonca keď sa zvýšila minimálka, akosi mesto na to zabudlo.... kým im to nepripomenuli štrajkom.
Oliwa
04.02.18,14:34
Ale o zodpovednosti a dĺžke je trvania
/teda aj počas "čistenia zadočkov" :D/ áno...
vicktor
07.02.18,15:00
Vsak nech aspon v lete si ide posediet na lavicku a potom riaditelke povie ze nie je upratane pretoze ju poverila dolezitejsou ulohou.