PetraFr
07.02.18,09:47
Je možné aby predsedajúci na schôdzi SVB bol zároveň aj zapisujúcim? Správcovská spoločnosť mi odmietla takto spravenú zápisnicu zo zhromaždenia.
misoft
07.02.18,09:08
Trochu neštandardné, aby predsedajúci bol zároveň zapisovateľom (podľa mňa to niečim smrdí a PORIADNE)....
profesional
07.02.18,10:57
Zákon to nezakazuje. A čo zákon nezakazuje je legálne, nakoľko nie si subjektom verejného práva. Správcovská spoločnosť nemá zákonné oprávnenie akceptovať alebo neakceptovať zápisnicu. Táto je platná, kým o jej neplatnosti nerozhodne súd. Správcovská spoločnosť si nemôže privlastňovať kompetencie súdu. Sú povinní sa ňou riadiť. A ak sa ňou riadiť nechcú, tak musia podať žalobu o neplatnosť.
bodliak
07.02.18,11:26
Keď to podpíšu aj overovatelia ..., je to len nepraktické.
Onko
07.02.18,12:31
Alebo sa to len nikomu inému nechcelo robiť. Je jedno, kto zapisuje, overovatelia majú zodpovednosť za to, že je to podľa skutočnosti.
sito
07.02.18,12:40
Je!

" (1) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome má právo a povinnosť zúčastňovať sa na správe domu a na schôdzi vlastníkov hlasovaním rozhodovať ako spoluvlastník o všetkých veciach, ktoré sa týkajú správy domu, spoločných častí domu a spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a pozemku. Oznámenie o schôdzi vlastníkov spolu s programom schôdze musí byť v písomnej forme doručené každému vlastníkovi bytu alebo nebytového priestoru v dome minimálne päť pracovných dní pred dňom konania schôdze. Výsledok hlasovania oznamuje ten, kto schôdzu vlastníkov zvolal, a to do piatich pracovných dní od konania schôdze vlastníkov spôsobom v dome obvyklým."

To platí pre obe formy správy domu. Ten kto zvolal schôdzu musí zabezpečiť aj jej zdokumentovanie, teda zápisnicu z konania schôdze v ktorej sú uvedené aj výsledky hlasovania o všetkých spoločných veciach týkajúce sa správy domu.

Píšeš, že máte založené SVB, teda minimálne tri orgány. Predseda, štatutár, vykonáva, zabezpečuje činnosť SVB. Rada, kontrolný orgán SVB. Zhromaždenie, všetci vlastníci bytov v dome, ktorí rozhodujú o všetkých spoločných veciach domu na schôdzi.

"§ 6, ods. (3) Na správu domu nesmú byť dohodnuté súčasne viaceré formy správy domu. Na správu v jednom dome môže byť uzavretá zmluva len s jedným správcom alebo len jedna zmluva o spoločenstve."

Ak máte SVB, nemôžete mať správcu. No môžete mať dohodnuté s niekym dohodnutý výkon určitých služieb, napríklad účtovníctvo. Ale, tá osoba či už fyzická alebo právnická nemôže rozhodovať o spoločných veciach SVB.

Inak, načo také SVB, ktoré sa nevie samo spravovať? Zápisnicu zvyčajne podpisujú aj overovatelia zápisnice, ak si ich schôdza zvolí. :D
PetraFr
07.02.18,13:13
som sa nevyjadrila správne- nie správcu, ale tak ako píšete na mandátnu zmluvu spoločnosť ktorá nám zabezpečuje určité činnosti
mackoivan
07.02.18,13:25
Správcovska spoločnosť ? Alebo správca ekonomických činností ? =účtovník.
sito
07.02.18,13:31
Takže rozhodujete vy, Zhromaždenie SVB. Ak je vaše rozhodnutie v súlade so zákonom, mandant nemá čo protestovať voči vašemu rozhodnutiu. Ale ak rozhodnete niečo, čo je v rozpore so zákonom, môže vás upozorniť na to a aj nekonať v rozpore so zákonom. A čo mu na tom vadí, že ten kto schôdzu zvolal, viedol spravil aj zápisnicu. Zákon to nezakazuje, či? Nech vám potom povie ktorý zákon to neumožňuje. Nakoniec, v zákone ani nie je zápisnica spomenutá. Spomína sa len výsledok hlasovania.
PetraFr
07.02.18,13:36
nižšie som uviedla, že som sa vyjadrila nesprávne, nie správcovská spoločnosť ale na mandátnu zmluvu - vykonáva len určite činnosti pre SVB, ospravedlnujem sa