quality
07.02.18,10:51
Ako môžme ochrániť zdravie opatrovateľky, ktorá sa stará o klienta v jeho domácom prostredí, a ktorý fajčí. Ako tomu môžme zabrániť, aby aspoň v čase kedy je u neho opatrovateľka nefajčil
Oliwa
07.02.18,10:09
Vymeniť ju za opatrovateľku - fajčiarku.
bodliak
07.02.18,10:16
Správne. Alebo sa dohodnúť s klientom, že fajčiť nebude, a tým obmedzením sa tiež starajú o jeho zdravie... Ako posledná možnosť, vyšší poplatok za ošetrovanie fajčiara a tým kompenzovať ošetrovateľke tieto zťažené podmienky.
Oliwa
07.02.18,10:19
Ak nie, môžu húliť spolu... :D
quality
07.02.18,11:02
hm ... žiaľ chodí tam aj opatrovateľka fajčiarka a vadí jej to :(
quality
07.02.18,11:06
myslím, že v tomto je diera v zákone, keďže je to pracovisko opatrovateľky ale na 2. strane je v byte klienta .... je vôbec niečo o čo sa oprieť v zmysle zákona? ... myslím, že nie aspoň som nič nenašla.
Oliwa
07.02.18,11:10
Tak je potom asi slabá fajčiarka... určite slabšia, ako opatrovaný...
buchač
07.02.18,11:34
Oliwa (Dnes 11:19) Ak nie, môžu húliť spolu...
Oliwa (Dnes 12:10) Tak je potom asi slabá fajčiarka... určite slabšia, ako opatrovaný...
=================
Hm...ako to slušne ?

Už mi tam chýba len doporučenie, aby opatrovateľka aj inak "fajčila"...

Mám za to, že srandičky by prešli, ak by to bolo opačné garde...opatrovateľka by fačila a opatrovaného by išlo roztrhnúť od dymu.
Vtedy by sa hľadali cestičky v zákone, sťažnosti na opatrovateľku, sťažnosti na Úrad pre zdrav. starostlivosti...etc.

Tá "odpoveď" ohľadom výmeny ?
Sladká nevedomosť...kto nezažil opatrovateľské služby, nepochopí. Ono to nie je až tak jednoduché, ako výmena spodného prádla.

Samozrejme, že to neužitočné som dal ja.
quality
07.02.18,11:42
áno presne tak buchač ... keby to bolo opačne tak by sa to hneď dalo riešiť ale takto .. :(
Oliwa
07.02.18,12:05
Záleží predsa na tom, či a ako máte zakotvené pracovné podmienky a ochranu zdravia pri práci - v zmluve medzi poskytovateľom a prijímateľom opatrovateľskej služby.
vicktor
07.02.18,12:28
Nech mu schova cigi.
arizona
07.02.18,13:40
Ak je taka moznost,tak vyhradit jednu miestnost,kde bude klient fajcit,kde to nebude opatrovatelkam vadit,kde sa nezdrziavaju.

To je tazka dilema,lebo klient je doma,asi je zvyknuty doma fajcit.
Ale treba,aby pochopil a toleroval, ze OP to vadi,ze sa nechcu cely den zdrziavat v zafajcenom prostredi.