Danka Jannovva
07.02.18,23:14
Chcela by som sa spytat ohladom retiazky nosim pod tričko v prací a ja sa pytam tak mi bolo povedane ze nemozem nosit kvoli bezpečností ale ja nevykonavam pracu pri pase nechápem tomu Ďakujem vam za odpoveď
ivka70
08.02.18,06:19
Pravidla bezpecnosti prace na pracovisku urcuje zamestnavatel, ten totiz zodpoveda za bezpecnost prace, teda aj za tvoju bezpecnost, ked sa nachadzas na pracovisku.
Ten asi vie, preco je zakazane vseobecne na pracoviskach nosit retiazky, bez ohladu na to, ci ju nosis pod trickom (nikde nie je zarucene, ze sa na tricko nedostane) aj na to, ci robis na pase alebo nie. Staci, ze sa pohybujes v priestoroch, kde to moze byt potencialne nebezpecne.
Definovane pravidla BOZP si povinna dodrziavat, chapanie sa nevyzaduje.
sito
08.02.18,07:09
Zamestnávateľ musí mať spracovaný zoznam bezpečnostných rizík. V ňom by malo byť napísané prečo sa na uvedenom pracovisku nemôžu nosiť retiazky, akým spôsobom ohrozujú zdravie zamestnanca pri výkone práce. Požiadaj o predloženie a prečítaj si dôvod. :D
misomiso
08.02.18,07:39
Mozem ta ubezpecit, ze ani zamestnavatel "nechape tomu" a musi to od teba vyzadovat. Rovnako musi dodrziavat 500 inych byrokratickych nezmyslov, ktorym nikto "nechape". Mieru obtazovania tymito nezmyslami mas ty aj tak 500 x nizsiu ako ju ma zamestnavatel. Napriklad ziaden zamestnavatel nechape, preco by sa mal zapodievat gastrolistkami, keby chcel radsej vyplacat na stravu ludom hotove peniaze....
Danka Jannovva
08.02.18,08:03
Zaujimave je natom ze nikomu to nevadilo iba teraz jednej odobe od kedy tam robim retiazka mne nema kde zavadzat samozreje ze dodruzujem Bezpecnost pri praci ale tam nema kde vadit ta retiazka ... preto tomu nechapem
Danka Jannovva
08.02.18,08:27
nerobim pri pasovej vyrobe robim ako operatorka vo vyrobe ale to neni pasova vyroba nema mi tam co vadit
misomiso
08.02.18,12:20
To je tym, ze zeny nechodili na vojnu. Nas, co sme boli na vojne, nejako neobtazuje, ze sa niecomu "neda chapat".
ivka70
08.02.18,12:27
V kazdom zavode, co poznam, maju operatori zakazane retiazku, prstene aj hodinky na ruke v praci .... bez ohladu na to, ci robia za pasom alebo na samostatnom stroji ci mieste ..... ty zjavne nedokazes posudit, co to moze ovplyvnit ....