t_i_b_o_r
13.02.18,08:34
V bytovke mame v stupackach hlavne odsavacie ventilatory. Chceme ich odpojit (uz su stare) a nahradit malymi ventilatormi do bytov (wc, kupelna). Nieje to protizakonne? bezpecnost, vyhlasky atd. Moze sa niekto stazovat sudnou cestou ak ich dame odpojit, respektive odstranit?
buchač
13.02.18,07:44
Máme...chceme...dáme...

Kurňa, to je čo za vyjadrovanie ?
Kto má ?
Kto chce odstrániť ?
Kto bude nahradovať ?
Ako sa budú montovať ?
...mám pokračovať...alebo pozmeníš text ???
vicktor
13.02.18,07:46
Spravca bude vediet. Chceme - to znamena vsetky byty chcu?
buchač
13.02.18,07:59
Victor...to "chceme" nie raz znamená len 1-2 byty z XX bytov.
Viď poslednú otázku ohľadom sťažovania.

Ale jednoznačný súhlas s tým správcom.
----------------------------
Ale šak nech si odstránia...smrad, vlhkosť zmení názor.
t_i_b_o_r
13.02.18,08:11
Bez emocii poprosim

Kto má ? - my, obyvatelia bytovky
Kto chce odstrániť ? my, obyvatelia bytovky
Kto bude nahradovať ? elektrikar
Ako sa budú montovať ? elektrikar vie najlepsie

nejake dalsie nejasnosti? rad skusim objasnit

To ze si ich dame ELEKTRIKAROM vymenit sme si vascina odsuhlasili na schodzi.

Otazka vsak znie "Moze sa niekto stazovat sudnou cestou ak ich dame odpojit, respektive odstranit?" zaujimam sa o to, ci je niekde vo vyhlaske napisane ze sa NESMU odpajat
t_i_b_o_r
13.02.18,08:13
ano, na schodzi si to vacsina odhlasovala
t_i_b_o_r
13.02.18,08:16
spravca sa vyjadril iba k technickej stranke veci - je to mozne kupia sa ventilatory so spatnou klapkou co zabrani prenikaniu zapachu, mame tri poschodia takze tah ventilatorou bude dostacujuci, a odstrani sa hluk z tych mohutnych starych 50-rocnych turbin, ktore maju velku spotrebu energie...no nevyjadruju sa stale k tomu, co sa pytam tu
Chobot
13.02.18,09:04
Ak si to odsúhlasila väčšina vlastníkov, tak by sa nemal nikto sťažovať.

Je to možné vymeniť. U svokra v bytovke (9 poschodí) sa už dávnejšie odpojil ten ventilátor na streche a ľudia si sami dávajú do kuchýň vlastné. Niekto má digestor s odťahom, niekto iba ventilátor.

Nezabudnúť na tú spätnú klapku, lebo inak tomu, kto ju nemá, pôjdu pachy z ostatných bytov do kuchyne.
t_i_b_o_r
13.02.18,09:14
ano to si myslim aj ja, par ludi s tym predsa len nesuhlasi a prave ti hladaju dovod, ako tomu zabranit, preto ma zaujima ta moznost ci je niekde presne stanovene ze ventilatory sa neodpajaju ale nahradzaju novsimi modelmi alebo si ich kludne odpojme ale neodstranme lebo ked bude treba (napriklad poziar) tak nech sa daju okamzite nahodit
Chobot
13.02.18,09:42
Neviem, v čom by ti pomohol ten ventilátor na streche v prípade požiaru. Za prvé - dym by nestihol odsať, za druhé - len by zásobil požiar čerstvým vzduchom.

Takže požiarne hľadisko je irelevantné. Nikde nie je dané, že sa musí nahradiť. Sú šachty, kde od novoty nebol inštalovaný ventilátor.

Takže si myslím, že odporcovia nemajú nič rukolapné, čím by tomu zabránili. Ak si ho odpojíte a necháte na streche, nič sa nestane. Nemusíte ho vyhadzovať. Len nech nebráni prúdeniu vzduchu.

A ty si ten odporca, alebo si hlasoval za výmenu?
t_i_b_o_r
13.02.18,09:51
Ked uz sa pytate, ja som ten co rata hlasy, snazi sa o vseobecnu spokojnost v bytovke a snazim sa predist zvadam.
V tomto pripade som sa zdrzal hlasovania ale priklanam sa k odpojeniu, na zaklade vyjadrrenia spravcu - odstrani sa hluch, nizsie naklady a zapach tiez nebude