dominqa
16.02.18,13:12
Dobry den, chcela by som sa opytat. Bola u nas financna poradkyna a uzatvorila som snou zmluvu -zivotne poistenie investice. Nemam z toho dorby pocit. zaplatila som prvu splatky (na 1 stvrtrok) mozem od zmluvy odstupit a vratia mi peniaze?
dakujem
Martuk
16.02.18,13:13
máš dve možnosti:

1. Podľa paragrafu 800, bod 2., kde sa píše: (2) Možno tiež dohodnúť, že poistenie môže vypovedať každý z účastníkov do dvoch mesiacov po uzavretí poistnej zmluvy. Výpovedná lehota je osemdenná; jej uplynutím poistenie zanikne.

2. podať žiadosť o zrušenie k najbližšiemu možnému termínu.

Tiež môžeš do žiadosti napísať (čisto len teoreticky), že si bola oklamaná a nesúhlasiš s tou zmluvou.

Počítam, že u teba bola nejaká maklérka (OVB, FIncentrum, Partners Group a podobne).

Ak si mala už 18 rokov tak teoreticky túto zmluvu môžeš zrušiť sama bez zákonného zástupcu. Pozri si v zmluve či si poistník, alebo poistný, prípadne oboje. Totiž zmluvu môže zrušiť len a len poistník, poistený môže zrušiť zmluvu len s písomným (a možno aj overeným) súhlasom poistníka.

Pokiaľ by ti zrušili podľa prvého bodu zmluvu, tak by si mala dostať späť alikvótnu časť poistného.

Uveď ešte, od kedy je platnosť zmluvy, nie kedy bola zmluva uzavretá.
dominqa
18.02.18,09:46
Nakoniec som volalado poistovne a tam mi poveala od podpisania zmluvy 30 dni az kym to oni preberu na podatelni. takze mam nato 30dni od podpisania zmluvy.
IDe o to ze som bezhlavo s fin. poradkynou podpisala zmluvu o zivotnom poisteni s investovanim do fondov -rentier invest(28.1.) Sama neviem ci som dobre urobila. Uz mam plne zub z toho ze kazdy vravi nieco ine. citam na internete ako sa to neoplati...... poradkyna mi povedala ze mesacne budem platit 45€ (25 poistenie+ 20 setrenie) na konci po 41 rokoch dostanem 44881€. (vlozenych 21658€) Je to podla vas realne? dakujem
kopretinka
18.02.18,10:22
tak určiteeeeee......50% zhodnotenie......?? :eek:
Martuk
18.02.18,10:47
investičná časť pri poistení je vždy tak trochu lotéria. Totiž nikdo ti nedokáže garantovať, že tú orientačnú sumu aj dostaneš. Investičná časť a celkovo investovanie do fondov je veľmi ľahko ovplyvniteľné rôznymi faktormi (kríza, vojna, zmena vlád vo svete a pod.)

Podľa toho, čo píšeš, tak ťa tá takzvaná odborníčka pekne oje...klamala a z tých tvojích cca 550 € ročného poistenia dostala fajnú provízku.

Ohľadom výslednej sumy: tých 44881 určite nedostaneš, na to zabudni, pri investičku nie. Môžeš dostať viac ale aj menej, to je ťažko v tejto chvíli povedať.

Ja osobne by som na tvojom mieste toto okamžite zrušil, danú odborníčku nakopal do riti a riešil to napriamo s niekým v poisťovni, nie s nejakou osobou, ktorá ťa má len a len na háku a si jej dobrá len ako zdroj peňazí
dominqa
18.02.18,11:49
Takze je mozne ze po 41 rokoch dostanem menej ako som tam vlozila ze? Dakujem vam
Martuk
18.02.18,11:56
možno dostaneš, možno nie, to ti dnes nikto nepovie. Máš dve možnosti: risknúť a vydržať do konca poistenia, alebo to včul, keď ešte nebudeš mať príliš veľkú stratu, zmluvu zrušiť.
profesional
18.02.18,12:55
Od každej spotrebiteľskej poistnej zmluvy je možné odstúpiť do 30 dní.

Investižlčné životné poistenie je totálny nezmysel. Sa čudujem, že ho ešte nezakázali.
vicktor
19.02.18,08:46
50% za 41 rokov, t.j. cca 2% rocne: 21658 * 1.02 ^ 41 = 48778.