Zemiak67
16.02.18,13:50
Chcela by som sa opytat či ma môže osoba nahrávať bez môjho vedomia A keby ju udam A vymaže Všetko či sa dá dáko dokázať že ma na hrávala.
Martuk
16.02.18,13:06
teoreticky ma ešte napadá možnosť dokázania, že záznam hovoru má operátor a od neho si ho pri prípadnom policajnom šetrení vyžiadajú policajti.
Zemiak67
16.02.18,13:09
Ďakujem ale neviem či by to operátor mal keď že je to nahrávane cez aplikáciu V mobile a ešte aj na video
Martuk
16.02.18,13:16
ale keď spolu telefonujete, tak cez nejakého telefónneho operátora, nie? Či sa bavíte cez aplikácie alebo programy typu Teamspeak client a podobne?
Martuk
16.02.18,13:16
pokiaľ cez operátora, tak ten nejakú dobu archivuje každý hovor a poskytne ho v prípade potreby príslušným orgánom
Zemiak67
16.02.18,13:21
Áno cez operátora telefonujeme len na to potrebujem svedkov
dmc
16.02.18,13:24
si si uplne isty...ze to robi operator ?....
Martuk
16.02.18,13:28
pýtaš sa mňa? No istý si nie som. Ale podľa mňa, keď volám cez Telekom niekomu u iného operátora, tak ten môj hovor je v systéme Telekomu evidovaný, minimálne číslo volajúceho, volaného, doba trvania hovoru. Či je evidovaný aj obsah hovoru, to už neviem celkom presne. Ak sa mýlim, tak ma skúsenejší opravia.
vicktor
16.02.18,13:42
Operator moze mat zaznam, ale nebude tam doplnkova informacia ci ten hovor si aj druha strana nahrala do svojho mobilu.
Martuk
16.02.18,13:50
no to tam nebude, to je pravda, v prípade udania, ako spomína zadávateľ, otázka zistenia nahrávania hovoru danou osobou bez súhlasu volajúceho by už bola prácou polície.
vicktor
16.02.18,14:05
A bude sa s tym policia zaoberat? Pride prepadovka, zvalia ho na zem, nasadia puta, vytiahnu mobil z vacku a budu ho skumat? Pretoze ak mu poslu vyzvu "dostavte sa s mobilom na kontrolu" tak ja by som doniesol stary bez nahravky.
Pripada mi to rovnake akoby som sa stazoval ze bol som pod Eifelovkou a desiatky turistov ma tam vyfotili a nasnimali bez udelenia pisomneho suhlasu.
Martuk
16.02.18,14:08
tož to je pravda, zadávateľ neuviedol, o čo ide, takže môžeme len hádať, či ide len o nejakú banalitu, alebo niečo vážne (vyhrážanie, vydieranie a podobne). Ako si spomenul, či sa tým bude polícia zaoberať? Tak to nikto nevie.
Zemiak67
16.02.18,14:37
Ide O to že tým špiní moje meno a ukazuje to ľuďom ktorý so mnou pracujú keďže aj ona so mnou pracuje
vicktor
16.02.18,14:43
Da sa tim ludom vysvetlit ako to bolo? Spravia si obraz.
Nemoze nahravat a ked neskor vymaze tak sotva to bude dokazatelne.
Cital si co som pisal vyssie?
Jedine mozes poziadat "tych ludi" ci budu ochotni svedcit.
A mozno bude lepsie nerozmazavat to, tvarit sa ze na to kasles a ono to pominie.
Predpokladam ze tvoj pripad je lahsi nez toto: http://www.porada.sk/t303079-vydieranie-cez-internet.html
Zemiak67
16.02.18,16:46
Tak k tomu V mojom prípade zatiaľ nedošlo
buchač
16.02.18,17:03
Každý mobil má v sebe funkciu nahrávania.
Každý hovor sa teda môže nahrávať...KAŽDÝ...a to aj bez vedomia (do bezvedomia) nahrávanej osoby.

Horšie je to už s tým zverejňovaním nahrávok...ALE :
Každá osoba sa môže domáhať svojich práv na ochranu svojej osobnosti na súde.

P.S.:
Osobne sa k zvyšnému nevyjadrujem, na to je príliš málo informácií.
Onko
17.02.18,19:46
Bez súhlasu legálne nahrávať nemôže, technicky áno.

Aj keby si tá osoba nahrávky nevymazala, polícia nebude riešiť a už vôbec nie zabavovať mobily pre hocijaké udanie, že niekto si ma nahrával. Polícia rieši trestné činy a v súvislosti s neoprávneným nahrávaním by musela byť spôsobená "vážna" ujma, aby to bol trestný čin (§ 377 Porušenie dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy). A muselo by sa dokázať, že ujma je vážna, že ju spôsobila tá osoba a spôsobila ju úmyselne.

Skôr by som v záležitosti vyvodil také dôsledky, že si treba zobrať ponaučenie a v rozhovoroch či už telefonických alebo osobných hovoriť len to, čo môžu počuť aj iní, za čo sa netreba hanbiť.
dmc
17.02.18,19:57
No ja sa nemusim ani pytat - bola to recnicka otazka.
Vies si predstavi objem dat a jej archivaciu ktora by bola pri nahravani kazdehu hovoru cez operatora ? Evidovanie telefonu, IMEI, BTS, casu ako aj prijemcu..... no problem...ale hovor ako taky sa "bezne" nenahrava. Nahravanie hovoru je na prikaz sudcu pripadne "operativa" to robi po vlastnej linke - mimo operatora. K tomu sa neda bezne dostat.