maja32
16.02.18,19:34
urobila som hlásenie o vyučtovaní dane za rok 2017 do hlásenia mi ťahá aj decembrové mzdy 2017 čo je správne ale neviem čo s danou zo miezd za december je len vo výške cca.15 eur,riadok 7 odvodová povinnosť mám dan zo závislej činnosť za celý rok 2017, ale riadok 8 zaplatené preddavky na dan tuto dan som platila 20.1.2018 v hlásení mi ju ale ťahá do riadku 8 je to správne?dakujem
Šípková
04.04.18,11:47
ano je. Riadok 8 ► uvádza sa suma odvedených preddavkov za bežné zdaňovacie obdobie, znížené o preddavky na daň,
ktoré správca dane za bežné zdaňovacie obdobie vrátil v súlade s § 40 ods. 8 zákona. Zamestnávateľ do tejto sumy
uvádza aj tie preddavky na daň, ktoré uhradí po skončení bežného zdaňovacieho obdobia do lehoty na podanie
hlásenia, ak sa vzťahujú k tomu bežnému zdaňovaciemu obdobiu, za ktoré sa hlásenie podáva (napr. preddavok splatný
v decembri 2017, ktorý zamestnávateľ uhradil vo februári 2018, t. j. do lehoty na podanie hlásenia, avšak vzťahuje sa
k bežnému zdaňovaciemu obdobiu roka 2017). Do tejto sumy sa nezapočítavajú preddavky na daň platené
zamestnávateľom na ďalšie zdaňovacie obdobie.