Zvalik
20.02.18,10:36
Ahoj. Poprosím Vás, ako som tu už spomínala tak ideme stavať RD. Projekt sme začali riešiť ešte v roku 2017, no ale ale zase niečo. Podľa nejakého nového zákona, ktorý platí od 1.1.2018, musíme mať spravený aj "Projekt vjazd do domu", že už nestačí len situácia so znázornením vchodov. Architektka nám to vyčíslila na ďalších 350,- €, je to normálne ? Že to nerobí ona, ale dopravný inšpektorát. Je to vedľajšia ulica so spevnenou komunikáciou, na ktorej sú z druhej strany domy. Máte s týmto niekto skúsenosť. Vopred Vám ďakujem za informácie a rady. Mimi
misoft
20.02.18,14:44
Je to miestna komunikácia, obecná komunikácia? Pokiaľ áno - o relevantnosti rozhoduje správca komunikácie (obec) - DI len posudzuje bezpečnosť. A pokiaľ by sa jednalo o vjazd na pozemok, tak to dupľom.... technickú stránku rieši potom správca komunikácie.
Zvalik
21.02.18,06:22
Ahoj Dušan. Je to obecná cesta. Ale, že predtým stačila len situácia od architekta a bolo, teraz chcú nejaký projekt z priečnymi rezmi či čo ..., ale neplatí to všade len tu v tejto okresnej dedine TO.
buchač
21.02.18,06:40
Architektka má pravdu, viď

Zákon - 135/1961 Zb.
§ 3b
Pripájanie pozemných komunikácií
Zvalik
21.02.18,06:46
Jasné buchač, ja viem o tom, že k SP sa dokladá aj "projekt vjazd do domu", ale ako som spomínala do 31.12.17 stačila situácia domu s vchodmi a teraz chce odo mňa 350,- € za projekt s nejakými rezmi! A to že nechcú všade na SÚ, len niekde...
buchač
21.02.18,06:59
Jáááj...ale šak niekto MUSÍ zarobiť. Veď sme na Slovensku...;)
Ak by dostal zákazku iný architekt, kľudne by ten projekt mohol vyjsť kľudne aj drahšie.

Ten SU ?
Niekde obec chce povolenie, niekde stačí ohlásenie...a niekde len ústna debata cez plot s kompetentným.

Nevyhraješ boj s úradným šimľom, nemá význam...len si nervy zničíš, o peniaze a aj čas prídeš.