patrik2003
20.02.18,13:41
Nehnuteľnosť je vedená na mamu,chce nehnuteľnosť predať synovi , syn má ale hypotekárny úver , ručený predmetnou nehnuteľnosťou.
draik
20.02.18,13:19
So súhlasom banky možno. Inak by banka v zmysle obchodných podmienok spravidla mohla vyhlásiť predčasnú splatnosť celého úveru.
vicktor
20.02.18,14:02
Vidi sa mi to schodne, samozrejme treba pozriet do zmluvy ake podmienky banka popisala. Predpokladam ze nieco ako "len so suhlasom banky".
Nevieme aky dlhy cas uplynul, kolko bolo splatene a ak je synov uver ruceny este niecim inym, mamin byt by sa mohol aj uvolnit.
Syn ma cash alebo chce kupit na uver alebo byt kupi za babku?
Inak na co syn pouzil hypotekarny uver?
Katy a R
20.02.18,14:09
my sme vlani takto "previedli" dom - banka sa vyjadrila, že nič netreba (záložné právo ostalo - nič sa nemenilo v tomto smere) .
takže sme nič neriešili - len som to uviedla v tej kúpnej zmluve.
samozrejme, treba si overiť v svojej banke:)
Silvicka11
25.06.18,05:25
Dobrý den poradáci!
Prosím Vás veľmi pekne o radu mi ako firma máme nehnutelnost ktorá je na firmu napísaná máme na tej nehnutelnosti úver teraz by sme to chceli prepísať na konateľa-fyzickú osobu čo všetko nám k tomu treba poradte prosím! dakujem veľmi pekne
vicktor
25.06.18,07:19
Opytat sa v banke ci bude suhlasit a za akych podmienok.
Mária27
25.06.18,07:32
Mária27
25.06.18,07:34
občiansky zákonník
§ 151h
(1) Pri prevode alebo prechode zálohu pôsobí záložné právo voči nadobúdateľovi zálohu, ak zmluva o zriadení záložného práva neurčuje, že záložca môže záloh alebo časť zálohu previesť bez zaťaženia záložným právom alebo ak tento zákon alebo osobitný zákon neustanovuje inak.
(2) Na nadobúdateľa zálohu, voči ktorému pôsobí záložné právo, prechádzajú účinnosťou prevodu alebo prechodu všetky práva a povinnosti záložcu zo zmluvy o zriadení záložného práva. Nadobúdateľ zálohu, voči ktorému pôsobí záložné právo, je povinný strpieť výkon záložného práva a vzťahujú sa na neho práva a povinnosti záložcu.
(3) ...
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1964/40/20160701
Silvicka11
25.06.18,19:40
Ďakujem pekne