Ing. Ľubomír Janoška
22.02.18,16:32
Po dlhšom čase som chcel použiť portál slovensko.sk a poslať podanie.
Portál si pýta aktuálnu verziu podpisovacieho SW, ale tú mám nainštalovanú.
Môže to byť spôsobené tým, že MV ešte nevymenilo certifikáty? V októbri sľúbili, že za pár týždňov vymenia všetky certifikáty bez toho, aby sme chodili s OP k policajtom.



Update 23.2.2018 13:50:
- certifikát úspešne nainštalovaný, chybová hláška zostáva tá istá,
- po prihlásení cez MSIE namiesto Chrome sa hláška zmenila na "Nastala chyba počas podpisovania".


Spoľahlivý a kvalitný produkt, priam predurčený, aby nahradil papierovú komunikáciu elektronickou. V Absurdistane.


Update 23.2.208 15:30:
Komplet inštalácia na ďalší počítač - notebook, na ktorom doteraz nebol ZEP nainštalovaný. Dokument podpísaný, ale s odpoveďou:

Potvrdenie o odmietnutí podania
Identifikátor potvrdenky:180223002037
Dátum vytvorenia potvrdenky:2018-02-23T15:27:55+01:00
Dátum odmietnutia:2018-02-23T15:27:55+01:00
Odmietnutý dokument:
Typ: Živnostenský register
Identifikátor: 180223002036
Dôvod: -2, Chybný podpisový certifikát dokumentu.



Update 24.2.2018 - vyriešené

DeskTop: Odinštaloval som všetky softy a znovu nainštaloval. Napriek tomu, že som všade mal aj predtým najnovšie verzie, samotný upgrade bez odinštalovania nefungoval dobre. Problém bol s importom nových certifikátov, nefungovala ich propagácia v eID a nefungoval ani D-Launcher (osobitne spustený v novom profile bez certifikátov!). Po odinštalovaní a opakovanom nainštalovaní všetko OK.
Notebook: Pri prvom prihlásení sa mi naimportovali iba 2 certifikáty, "zhodou okolností" chýbal práve ten, ktorý som potreboval. Pri druhom prihlásení už boli naimporotvané všetky 3 certifikáty a podpisový SW automaticky ponúkol ten správny. Ako a prečo sa to takto stalo, to netuším.
Žabinka
22.02.18,16:08
ja som sa nedávno informovala na polícii či už boli hromadne menené certifikáty.. vraj neboli.. a tety pracovníčky sa tomu čudovali, lebo to malo byť do konca roka.. tak len ísť osobne na políciu a zmeniť, trvá to cca 10 min..
Ing. Ľubomír Janoška
22.02.18,16:23
Potom by bolo veľmi fajn, keby sa fotomodel Pellegrini trochu menej vystatoval v televízore s tými chvastúnskymi rečami a keby chybová hláška v softe aspoň trochu vystihovala jadro problému.
Keďže u Kaliho ešte zrejme neuplynulo "pár týždňov", aby to dali do poriadku.
Každopádne vďaka. Zajtra idem pozrieť dokladovú tetušku u policajtov.
misoft
22.02.18,16:26
Ingelér... u "našich" počítaj s tým, že "do pár týždňov" znamená najmenej rok a "bude vykonané automaticky" znamená - urob si sám.
Ing. Ľubomír Janoška
22.02.18,17:00
Vyčítam si, koľký krát som sa od nich zase nechal oklamať - lebo "vybavíme automaticky za pár týždňov" vlastne znamená "nerušiť, kradneme".
Žabinka
22.02.18,17:09
pár týždňov.. veď neklamali.. furt je to pár týždňov.. a možno ešte dlho bude..:rolleyes: ale mňa už asi neprekvapí nič na tomto našom krásnom Slovensku..;)
Ing. Ľubomír Janoška
22.02.18,17:10
1 pár týždňov = 2 páry mesiacov
:D
misoft
22.02.18,17:15
...a 6 párov mesiacov = 1 rok.....:D:D:D
bodliak
23.02.18,13:06
Náš človek musí najskôr vysúťažiť v tendri aspoň 40 mega vlastnou hlavou.