mareko
24.02.18,09:38
Mám el. rúru Zanussi, po čistení rúry prestala svietiť žiarovka (možno dáky poškodený kontakt, možno sa iba vypálila). Žiarovku nie je možné vymeniť, nakoľko kryt žiarovky sa nedá odmontovať. Návod prečítaný a preštudovaný, to iba pre podrývačov :), no kryt sa iba pretáča dookola, vyňať sa nedá. Poprosím kutilov o dáku radu, ako kryt uvolniť. Možno ste mali niekto podobný problém. Vďaka za rady
jslancik
24.02.18,08:43
Z toho obrázku to vyzerá, ze treba odkrúcať a zároveň ťahať k sebe. Možno keby si dala úryvok z návodu, čo o tom píšu, vedeli by sme to vyložiť.
Nandrolon
24.02.18,08:52
pouzil by som trosku sily a tahal. Bude to tam nacvaknute. Dolezite je to neulomit.
mareko
24.02.18,09:00
Sila už použitá bola :( ide o to, že sa to prekrúca stále dookola. Postup je taký, že treba zatlačiť a otočiť doľava... no a nič :(
mareko
24.02.18,09:07
Výmena vypálenej žiarovky:

1. Skontrolujte, či je rúra odpojená od

elektrickej siete.

2. Zatlačte a otočte sklenený kryt

smerom vľavo.

3. Vyberte vypálenú žiarovku a nahraďte

ju novou.

4. Namontujte späť sklenený kryt a rúru

zapojte do elektrickej siete
mareko
24.02.18,09:08
Ja si myslím, že to bude "zapečené" od lepkavých pár, čo sa tam nachytali
jslancik
24.02.18,09:12
To je možné. Ale treba nájsť tu správnu silu na zatlačenie. To je ako detská poistka.
misoft
24.02.18,09:15
Pravdepodobne s krycím sklom sa otáča i tá objímka v plechu rúry (čo môže byť horší prípad). Musel by si teleso svietidla nejako zafixovať, alebo z druhej strany podrať (ale to už neviem ako :( ), aby sa sklenený kryt uvoľnil. A pokiaľ sa to pretáča všetko, tak to už nebude len žiarovka, ale aj prívodné vodiče môžu byť vytrhnuté.
mareko
24.02.18,09:20
Nie, nie...pretáča sa iba kryt, no je možné, že aj objímka krytu (alebo ako to nazvať), no našťastie tá žiarovku nedrží. Je tam veľmi zlý prístup, nakoľko je to tesne pod vyhrievacím telesom. Zvažovala som, či tam nenastriekať dáke WD - čko alebo niečo podobné na uvoľnenie či odmastenia.
misoft
24.02.18,09:37
WD-čko - skúsiť môžeš, ale počítaj s tým, že až to vymeníš, tak to WD-čko bude pár dní pri horúcej rúre smrdieť - je to zmes silikónu, antikorozívnych chemikálií a iného...
lujza.j
24.02.18,09:49
Tiez ma to caka...ale mora sporak....cakam na spravnu chvilku...:Dlen "lampaš" som este nekupila...zatal si svietim mobilom...
mareko
24.02.18,09:54
No veď to aj ja :D :D :D ...čelovka je super, máš obe ruky voľné ;)
mareko
24.02.18,09:55
To by mi až tak nevadili, budem vetrať :D ..len aby to pomohlo. Bála som sa ho použiť, aby som dačo ešte viac nepototo
babka - ježibabka
24.02.18,10:38
Lui, sa čudujem, že taká erdek baba si do nej ešte nekukla :D :D:D Možno je iba tá žiarovka povolená. Mne to občas zhasne a nakoniec jej nič nie je, iba povolená. Tiež mám Moru, ale iba trúbu
lujza.j
24.02.18,11:12
:Dbabík sak ja iba chleba...idem oprobovat...
lujza.j
24.02.18,11:22
No teda tam je taky zly pristup,ze prezijem ..asi...