Sylwush
26.02.18,23:38
Ahojte, chcem sa opytat, dnes volali mne na pevnu linku, ci poznam susedu .... taku a taku. Vravim ano, co je vo veci? Tak ze mam odkazat, aby sa ozvala do vymahacskej spolocnosti pani takej a takej na telefonne cislo 09xx xxx xxx. Zaklopala som susede a vyrozpravala jej telefonat plus odovzdala odkaz aj s tel. c.

Moja otazka znie, resp. susedkyna: ma pravo vymahacska spolocnost taketo praktiky? Vyvolavat susedom a vesat im na nos problemy druhych susedov? Ja nie som ucastnikom jej konania a povedala mi dost vela o susedinom dlhu. Aj keby mi nepovedala nic, ma pravo mna nezainteresovanu osobu takto otravovat, len preto, ze nevedia sa dopatrat k susede???

Dakujem za odpovede.
arizona
27.02.18,05:18
Samozrejme, ze nema pravo obtazovat inych ludi.Mala si ich poslat "kade lahsie"...
Dav
27.02.18,05:20
Dať podnet úradu na ochranu osobných údajov. A pri ďalšom volaní upozorniť, že porušujú zákon o ochrane osobných údajov. Rovno odmietnuť poskytovať aj také informácie, aj také služby. Právo na to nemajú.
veronikasad
27.02.18,05:36
Pred pár rokmi volali aj mne, nebavila som sa s nimi. Číslo mám uložené ako nedvíhat.
jslancik
27.02.18,06:15
spoliehajú na ľudskú zvedavosť a možno aj škodoradosť :D a je to účinná taktika, odhliadnuc od rizika porušenia ochrany os. údajov. pre niektorých ****** je to dosť stresujúce, že sa môžu susedia dozvedieť, že sú to riadni ******.
Dáša_
27.02.18,06:24
a či sa s tebou aj rozdelia o svoju odmenu, keď niečo vymôžu? Alebo ťa iba sprosto zneužili?
buchač
27.02.18,06:32
Neprestávam sa čudovať, čoho sú poniektorí schopní.
Tým teraz nemyslím práve vymáhačskú spoločnosť.
Mňa skôr udivuje to právne bezvedomie jednotlivcov, ktorí najprv konajú a až potom uvažujú (o rozmýšľaní tu nemôže byť ani reč).

Svojho času ma oslovili policajti...osobne sa unúvali, zaklopali na dvere.
Dali otázočku primeraného charakteru. Keďže to bola otázka ohľadom správania sa určitého jedinca, čiže šlo o oprávnený dopyt ? Nuž som odpovedal...primerane...aby bol zajac celý a vlk sýty. A ja zasa kľudný, že som nikomu neuškodil.
Lenže polícia na rozdiel od vymáhačov na to svoje konanie má právo.

Tým chcem povedať to, že nemá význam angažovať sa za každých okolností.
Nie je dobrou voľbou vybavovať sa s každým...prípadne robiť zo seba odkazovaciu službu. Ono sa to môže kľudne otočiť proti a z jedného odkazu sa stane pravidlom.

Prirovnal by som tým šmejďáckym - obťažujúcim telefonátom, kde sa ponúkajú rôzne produkty alebo služby. Tie skoro každý okamžite ruší...tak prečo nie aj iné a iných.
Oliwa
01.03.18,08:28
Mala si povedať, že pre nich nepracuješ ani nebudeš a nie najskôr si vypočuť celú anabázu jej príbehu a potom to ísť zvestovať susede. Ako by sa Ti páčilo, keby to bolo v opačnom garde?
Sylwush
03.03.18,15:39
Ja som sa nevypytovala. Ona sa ma spytala ci poznam susedu taku a taku. Vravim ano, ze este raz kto vola (lebo som nerozumela pri dvihnuti) tak sa predstavila spolocnost ta a ta meno svoje a ze suseda ma dlh voci ... v sume ... a ze ci budem taka dobra a necham jej odkaz z cislom a menom komu ma volat. Tak som povedala, ze ci nie je to protipravne takto jednat s NIE ucastnikmi konania (mnou) o ucastnikovom dlhu a ze z akeho dovodu volaju mne? Odpoved bola len na poslednu otazku a to, ze jej sa dovolat nevedia uz mesiac. Na to som zlozila a sla za nou. Ja som sa nevypytovala na nic konkretne pretoze mna nezaujimaju dlhy susedov, kazdy nieco ma a distal sa do svojej situacie pre vselico.
misoft
03.03.18,15:44
Chyba! Ak si tým oným zložila po vysvetlení, čo chcú, MALA si sa vykašľať i na ten ostatok - ísť za susedou. Sú to JEJ problémy (nie tvoje), nech si ich rieši SAMA (nie ty). Prílišná "angažovanosť" sa môže proti tebe obrátiť.
Sylwush
03.03.18,16:59
Mam pocit, ze bud necitate co pisem alebo nechcete pochopit. Ja to dalej neriesim. Volali, volali. Otazka znela od susedy, ze ci maju pravo takto vyvolavat susedom. Ja som so susedkou vo velmi blizkom vztahu ale keby tak zavolali (co mozno aj) nejakemu inemu susedovi alebo susedke tak tiez by sa mi to nepacilo a chcela by som to riesit nejako. Co si uz dovoluju...
misoft
03.03.18,18:30
A) Položila si telefón? Položila. OK.
B) Išla si za susedou? Išla. Nie OK!
Pochopila? Zásada je - nemontuj sa do niečoho, čo sa ťa netýka. Ty si sa zamontovala tou "návštevou" susedy.
marleau
03.03.18,18:33
do riti by ich mala poslať aj suseda avnie len ty, oni si hovor nahrávajú, predstavia sa v telefóne, pýtajú osobné údaje a dokázať, že sú tí a tí po telefóne nevedia