Gabriel 1986
27.02.18,09:36
Ahojte.
Mám takú otázku.
Moja dobrá kamarátka je rozvedená a má so svojim ex dceru. ona ju má v opatere.
Súd stanovil otcovi kolko má posielať na dceru peniaze.
Ten jej Ex teraz kupil byt a povedal jej, že jej nemôže posielať peniaze na dceru lebo že nema z čoho. a Prinutil ju aby s nim šla bývať do toho bytu.
Podľa mna je to porušenie súdneho rozhodnutia.
Čo si o tom myslíte vy. Ona s ním nechce ísť bývať ale žial kvôli peniazom jej nič iné neostáva.
Čo myslíte vy? nieje to aj vydieranie tej ženy skrz peniaze ?
ivka70
27.02.18,08:40
Nemusi s nim ist byvat, to, ze on kupil byt, nema vplyv na jeho povinnost platit vyzivne.
Aj keby s nim byvala, sudom stanovene vyzivne musi on stale plnit.
Ak otec neposle vyzivne, moze ona rovno vyzivne vymahat
http://www.hurtaj.sk/vymahanie-vyzivneho.html
arizona
27.02.18,08:46
Ak bolo sudom urcene vyzivne,musi ho platit nadalej.

A co si myslim o zbytku tvojho prispevku, radsej nepisem...
Ak je ta kamoska svojpravna,tak sa moze rozhodnut ako chce,nikto ju nemoze do niecoho nutit.
Gabriel 1986
27.02.18,08:48
Ďakujem
Gabriel 1986
27.02.18,08:48
ďakujem
jslancik
27.02.18,08:58
vzhľadom na lepšie majetkové pomery mu súd môže prehodnotiť výživné - smerom nahor :D aby nebol prekvapený...
dmc
27.02.18,10:38
Ona isla byvat do bytu spolocne so svojim ex aj s dcerou..hoci su rozvedeny a ona s nim nechce a prinutil ju akym sposobom ?

Nieco mi v tejto rozpravke/v tomto rozpravani nejako nesedi. Aj ked s nim byva v byte otca nezbavuje povinnosti platit vyzivne presne podla rozhodnutia sudu.
lujza.j
27.02.18,10:43
Doteraz byvala kde?
vicktor
27.02.18,13:13
... a z coho zila? Len z tych penazi urcenych pre dceru? Cize ked stopol prispevky na dceru tak mamicka ostala bez centu?
Pipo87
27.02.18,14:03
Výživné musí platít až do iného rozhodnutia súdu.V opačnom prípade je to porušenie súdneho rozhodnutia.
Oliwa
02.03.18,13:40
To ako sa dá prinútiť? Kvôli peniazom jej nič iné neostáva? Ak nemá rodinu, čo by ju prichýlila, existujú v krajnom prípade aj krízové centrá... A to akože dokedy jej nebude mať ex z čoho platiť výživné kvôli bytu - kým dcéra nedospeje, alebo nedoštuduje? Nezaplatí výživné raz, druhý raz, tretí raz - trestné oznámenie na súd a dovi, dopo... Alebo uprednostní radšej zlatú klietku?