1000majster
02.03.18,04:45
Existuje možnosť na predčasné splatenie pôžičky v inštitúcií Prima Banka, kedy nie je možná osobná účasť klienta priamo na pobočke (pobyt v zahraničí), ale v zastúpení klienta prostredníctvom splnomocnenca s generálnou plnou mocou?
ivka70
02.03.18,05:17
Ta banka ma svoju inoflinku, skus sa spytat priamo "u zdroja".
https://www.primabanka.sk/kontakt/infolinka

Vacsinou banky generalnu plnu moc ako taku nechcu, chcu plnu moc konkretnu, na konkretne ukony v plnej moci definovane ku konkretnej pozicke..
Ale presnu informaciu ti povedia jedine v banke podla konkretneho produktu, zmluvy, ktoru mas uzavretu.
Oliwa
02.03.18,08:05
Pozri si všeobecné obchodné podmienky /účinné od 13. 1. 2018/ - plnomocenstvo, príp. obchodné podmienky - predčasné splatenie pôžičky:
https://www.primabanka.sk/dolezite-informacie/vseobecne-obchodne-podmienky-a-obchodne-podmienky

2.4 Plnomocenstvo
Za klienta môže konať jeho zástupca na základe
plnomocenstva. Plnomocenstvo musí obsahovať
jednoznačnú identifikáciu klienta a splnomocnenca,
jednoznačne určený vecný obsah úkonov, ktoré má
splnomocnenec za klienta vykonať, dátum a úradne
overený podpis klienta. V deň jeho predloženia banke,
nesmie byť plnomocenstvo staršie ako tri roky. V
opačnom prípade (najmä generálne plnomocenstvo)
môže banka vykonanie úkonu odmietnuť. Banka môže
trvať na tom, aby bolo plnomocenstvo vyhotovené na
príslušnom tlačive banky. Plnomocenstvo môže klient
kedykoľvek odvolať. Odvolanie je voči banke účinné
momentom oznámenia banke. Tento odsek sa primerane
vzťahuje aj na poverenie zamestnanca klienta, ktorý je
právnickou osobou.
jslancik
02.03.18,08:31
v normálnych bankách (aspoň ja to tak poznám), môžeš poslať akúkoľvek mimoriadnu splátku bez osobnej účasti. To sa samozrejme týka "normálnych" úverov, nie hypoték.

Skutočne ti najlepšie povedia v banke telefonicky či podľa informácii na ich stránke.
1000majster
02.03.18,23:57
Ďakujem.

Nakoľko som odcestovaný a časový posun spolu s prácou koliduje s telefonickým kontaktom medzi mnou a inštitúciou.

Všeobecné podmienky bánk spolu s podmienkami spomínanej inštitúcie mám preštudované. Zámerom otázky bola reakcia na osobu banky, ktorá osobe mnou poverenou dostala na pobočke odpoveď, a to: písomná žiadosť (formulár) na predčasné splatenie pôžičky je možné poskytnúť LEN OSOBNE klientovi banky.
V mojom prípade som teda z pohľadu banky zostal v slepej uličke nakoľko ani spomínaná generálna plná moc neoprávňuje splnomocnenca konať v mojom mene na úkony na to určené.

S vďakou
1000majster
1000majster
03.03.18,00:00
Ďakujem

Plnomocenstvo je vyhotovené k dnešnému dňu nepresahujúcu lehotu 1 roku spolu s jasnou identifikáciou klienta a overeným podpisom na miestnom úrade.

Chcel som primárne nadviazať na prístup zamestnanca pobočky ktorý odmietol zástupcu (člena rodiny) nakoľko nie je oprávnený konať v mojom mene aj v prípade generálnej plnej moci.

Skúsim telefonickú možnosť objasnenia.

S vďakou
1000majster
1000majster
03.03.18,00:02
Ďakujem

Všeobecné podmienky som naštudoval a kontaktoval aj inštitúciu.

Skúsim telefonicky naviazať na spomínanú problematiku

S vďakou
1000majster