Zuzkaša
02.03.18,23:00
Dobry den, zistila som , ze mam mrle a ochorela som. Doktorka mi predpisala antibiotika a ja by som sa vas chcela spytat ci je mozne , ze mrle uzivanim antibiotik zmizli. Analny otvor ma prestal svrbiet , je to mozne? Dakujem za vsetky rozumne odpovede
Žabinka
02.03.18,22:16
a si si istá že ti predpísala antibiotiká? lebo na črevné parazity sa predpisujú anthelmintiká.. neviem si veľmi predstaviť aký môžu mať atb vplyv na parazity.. skôr nie..
korela
02.03.18,22:37
Neviem, ale kedysi staré mamy mali každotýždenný rituál - deťom v predškolskom veku po kúpeli potierali chodidlá s mliekom, v ktorom bol postrúhaný cesnak, precedili, aby neštípal pokožku a prešli aj po celej chrbtici.
Prevencia. Dospelí zvládnu surový cesnak normálne v strave. Tri strúčiky denne.
alaya1
03.03.18,07:25
v zivote som o tom nepocula....na mrle je ucinny
" cerveny" surupcek- aspon ked moje boli v predskolskom veku, tak take davali.
Mila123
03.03.18,11:10
ako si zistila , že to boli mrle?
Katy a R
03.03.18,11:21
Ja (ako laik) si myslím, že by tie ATB aj mohli trošku pomôcť - ale v tvojom prípade skôr ide skôr o nejaké prechodné obdobie, znova nabehnú (ďalšia generácia) - pozri si viac o tom v zdravovede (štádiá) . Preto aj tie lieky dávajú s nejakým odstupom .
A okrem štandardných preventívnych odporúčaní - ako jesť cesnak a cibuľu a dezinfikovať aj kľučky, vypínače ... som teraz našla https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj5h8ufj9DZAhUCyKQKHan5AV8QFggmMAA&url=https%3A%2F%2Fdetskechoroby.rodinka.sk%2Fdetsk e-choroby%2Fojoj%2Fparazity%2F9-prirodnych-sposobov-ako-sa-zbavit-mrle-detskej%2F&usg=AOvVaw0eY2vcUbx0nt_EGZDqSo3z
Jakubec
03.03.18,18:28
Antibiotika na mrle nepomozu vobec. Vajicka mrli preziju v prostredi okolo 6 tyzdnov, cely cas su infekcne, lietaju s prachom a po prehltnuti sa vyvinu v traviacom trakte. Liecit treba naraz vsetkych uzivatelov bytu, informovat byvale navstevy ... Liekmi mozno vyvrazdit mrle v zazivacom trakte, liecbu je nutne o cca 3 tyzdne zopakovat, aby sa v zazivacom trakte vyvrazdila dalsia generacia z vajicok zjedenych po ukonceni prvej liecby. Ostrihat nechty, vyvarit postelne pradlo, denne umyt byt, zvysena hygiena ruk, dozor nad detmi, aby necmulali ruky. Ak sa objavia dospele mrle co i len u jedneho clena rodiny, nakladu nove vajicka a zacina sa od uplneho zaciatku. Ak mate priatelov, ktori maju mrle a neviete o tom, mozete si pri kazdej navsteve u nich doma doniest darcek a nebudete vediet, odkial ho mate.
Kedze mrle su mnohobunkove organizmy, dezinfekcne prostriedky ich nezabijaju (ani ich vajicka). Zadok svrbi iba ked samicka v okoli analneho otvoru kladie nove vajicka. To, ze Vas po case prestalo svrbiet neznamena, ze nemate v crevach mrle a/alebo vajickami zamoreny byt.
pavol54
03.03.18,18:48
Pamätám si ako moja stará mama pri nejakej príležitosti hovorila domácom liečení nemocí A že keď sa deti škrabali tak ošúpala menší struk cesnaku a na noc im ho šupla ako čípok do konečníku.
Mila123
03.03.18,19:24
nepíšeš o sebe, ty si nedostal raketku? (tak to moje deti volali - čípok)
pavol54
03.03.18,21:13
ani nie len som pozorne počúval ako liečili rôzne bežné nemoci však za lekára sa platilo, tak ľudia vymýšľali napríklad proti prieduškovým ochoreniam starú masť a podobne ale či to vždy malo žiadaný účinok neviem
alaya1
04.03.18,08:42
mne ako dietatku prikladali husaciu mast do gazy na hrud na noc, nepomohlo, museli sme sa prestahovat do ineho mesta s " lepsim " vzduchom.