lenka0407
04.03.18,07:35
Pekný den,vie mi niekto pomoct aka by mala byt moja skutocna mzda...lebo to co nachadzam v tabulkach podla https://www.podnikajte.sk/pravo-a-legislativa/c/3372/category/zakonne-povinnosti-podnikatela/article/minimalna-mzda-2018.xhtml vobec nesedi s tym co dostavam...pracujem v predajni s bytovym textilom na pozicii :predajca,dizajner.....cize pracujem s hotovostou a pokladnou a mam hmot.zodpovednost,pracovny tyzden mam 8hod.-0,5h. obed t j 7,5h x 5dni=37,5h tyzdenne.....cize podla tabuliek by moja min.hod mzda mala byt 3,5315 no ja mam pouzity priemer vzdy len nejakych 2,7...teda ani nie min3,3108. cize ako keby som nebola ani v 2 skupine a mam 1 dieta.... Skor ako to zacnem riesit,chcem si potvrdit,ze mi neplatia ani to min.co by mali.... Za radu dakujem.


Doplnenie:Takze nesedi mi ani hodinova mzda...ani hruba...ani dovolenkovi priemer....mozem sa niekde dovolat spravodlivosti,pripadne mozem ziadat spätne doplatenie....pripadne to niekde nahlasit... A dakujem pekne za odpovede Pridala som pasku...tak dufam ze ju zobrazuje
veronikasad
04.03.18,07:30
U teba zrejme ide o pracovný pomer na kratší pracovný čas, platí minimálna mzda pre 40 hod.tyzdenne. Ak máš mesačnú, je úmerne kratena ... Obednajsia prestávka sa do týždenného fondu pracovného času nezapočítava.

37.5 hodinový pracovný čas a z toho vyplývajúca vyššia minimalna hodinová mzda musí byť dohodnutá vo vyššej kolektívnej zmluve zamestnávateľa.

Mala by si byť zaradená v II. stupni náročnosti, kde je minimálna hodinová mzda od 1.1.2018 3,3108€.

-------
Ak si odmeňovaná mesačnou mzdou a zaradená do II. stupňa náročnosti , tvoja hrubá mzda, vrátane prémii by mala byť minimalne
480*1,2/40*37,5 = 540€

V I. stupni náročnosti :(nezodpovedá druhu vykonávanej práce)
480/40*37,5 = 450€

Dovolenkový priemer tiež nie je správny, nesmie byť nižší ako minimálna hodinová mzda v danom stupni náročnosti.
Skontroluj si v pracovnej zmluve stupeň náročnosti vykonávanej práce. Je to povinná náležitosť pracovnej zmluvy, ak ho tam nemáš žiadaj doplniť.
veronikasad
04.03.18,09:37
doplnila som odpoveď
veronikasad
04.03.18,09:39
Zamaž osobné údaje a prilož výplatnú pásku - skontrolujeme.
veronikasad
04.03.18,09:40
Nemáš nárok na minimálnu hod.mzdu 3,5315€, ak skrátenie prac.času bez dopadu na mzdu nemáte dohodnuté v Kolektívnej zmluve.
veronikasad
04.03.18,15:45
doplnenie odpovede
veronikasad
06.03.18,18:37
akú mzdu (hodinovú alebo mesačnú?) máš uvedenú v pracovnej zmluve ? Ktorý stupeň náročnosti ? Aký týždenný fond pracovného času ?