michka
07.03.18,03:25
Dobrý deň,
Zaujímalo by ma, aký je maximálny ročný pracovný fond bez nadčasov pre predavačky a čas je rozložený nerovnomerne?
Môže zamestnávateľ udeliť ročný fond práce vrátane platených sviatkov, čiže maximálny 2088/40 hod týždenne ale tieto sviatky naplánovať na iný pracovný deň?
Príklad, v pondelok je sviatok a zamestnávateľ mi naplánuje prácu miesto tohto dňa na sobotu. Môže toto urobiť v prípade všetkých sviatkov v roku, že mi ich prehodí len na iný deň?
Keďže moja mzda je fixná, je pre mňa podstatné, či mám ročne o niekoľko desiatok hodín menej.
Ďakujem všetkým za odpovede
ivka70
07.03.18,05:27
Ano, moze to urobit pri nerovnomerne rozlozenom pracovnom case.A vela zamestnavatelov to aj robi, kedze je zakaz prace v maloobchoide cez sviatok. Pri nerovnomerne rozlozenom pracovnom case tym ziadny zakon neporusuju.
Fond pracovneho casu sa pocita vratane sviatkov pripadajucich na po-pia.
michka
07.03.18,06:10
Ďakujem za info.
Ak sa môžem ešte spýtať, a náhodou viete.
Pozerala som to v rôznych zákonoch, všade je písané ak povaha práce nedovoľuje inak, neviem čo to presne znamená. Som predavačka. Musí mi zamestnávateľ umožniť v týždni 2 dni po sebe idúce voľno alebo môžu byť aj oddelené? Takže mi môže dávať voľno napríklad pondelok a v piatok.
Ďakujem
ivka70
07.03.18,06:13
Presne tak ako pise akonnik prace § 93 Nepretržitý odpočinok v týždni