lenka244
08.03.18,11:13
Dobry den,

rada by som sa prilezitostne venovala vyzdobe svadieb a potrebovala by som to zoficialnit. Podotykam ze by slo naozaj o prilezitostnu pracu ( cca 10 akcii do roka ) nakolko som zamestnana na TPP a zamestnavatel teda za mna odvadza vsetky odvody zo zakladu 1400 E/mesiac. Potrebovala by som poradit co je vhodnejsie ci zivnost, a ake su poistenia resp. ci je mozne si otvorit len DIC. Potrebujem to aj k tomu, aby som sa mohla registrovat na strankach zameeranych na svadby.

dakujem

Lenka
ivka70
08.03.18,10:16
Nie je mozne na takuto cinnost si "otvorit len DIC".
Bud zivnost, co je asi idealne, za zalozenie zivnosti platis minimum a potom si mozes zvolit ZP nulove, prvy rok SP neplatis vobec a ZP doplatis podla rocneho zuctovania. Dalsie roky podla prijmu ....
Dalsia moznost je sro, ale to mi pride kvoli 10 akciam za rok prilis komplikovane a drahe.
Katy a R
08.03.18,10:53
Lenka - len na ujasnenie si vecí (troška osvety;))
Je úplne jedno, či budeš mať " len DIČ ", alebo budeš mať živnosť. V obidvoch prípadoch si SZČO - so všetkými povinnosťami. A na tú činnosť, čo si napísala treba živnosť.
Popozeraj si základné veci - lebo ako SAMOSTATNE zárobkovo činná osoba budeš sama za všetko aj zodpovedná. (tu na porade nájdeš užitočné info)
A netreba mať obavy - na začiatok len registrácia na DU a ZP (a spraví to ŽU za teba), preddavky nulové. A neskôr - podľa príjmu.