BigHubert
08.03.18,13:50
Existuje aplikacia cez ktoru by som dokazal premietat excel tabulku na vzdialenej obrazovke a zaroven aktualizovat data v tabulke ?
ivka70
08.03.18,12:58
co mas na mysli na vzdialenej? ako vzdialenej? a na akom zariadeni premietat?
lebo vzdialena moze byt par metrov - to ti staci rozsirenie a duplikacia obrazovky a vzdialena moze byt na kilometre, potom treba nejake zdielanie obrazovky ....
BigHubert
08.03.18,13:24
Je to vo vyrobnej hale a vzdialenost obrazovky moze byt 100 az 300 m. Priemietat informacie sa budu na LCD TV. Zobrazovat bude stale iba jednu tabulku pri prepise dat dam aktualizovat a data sa nasledne zmenia na obrazovke. Dakujem
ivka70
08.03.18,13:26
a ako ta obrazovka funguje, co je to za zariadenie? je to pocitac s displejom ci televizor ci?... ako na nu dostavas bezne data, ktore zobrazuje?
vicktor
08.03.18,13:54
Vsak odnes pocitac 100-300m a prepoj s "meotarom" nech to premieta na platno.
Neviem co to bolo za aplikaciu ale ja na SK som povolil kolegovi v Sydney "zmocnit sa" mojho notebooku a on pracoval s mojimi datami a overil si co som mu oznamil, ale nepochopil.
Cize existuje vselico, ale to prve sa mi zda na 100m jednoduchsie.
Do Australie bolo jednoduchsie to druhe.
Onko
08.03.18,14:46
Teoretických možností je viac:

Napríklad 1. Tá vzdialená obrazovka bude Smart TV pripojený na internet (kábel, wifi) s internetovým prehliadačom. V internetovom prehliadači sa bude zobrazovať tabuľka z Excel Online alebo Google Docs, túto tabuľku budeš môcť zároveň online aktualizovať z iného počítača pripojeného na internet.

Napríklad 2. Ku vzdialenej obrazovke bude priamo pripojený nejaký počítač, pre tieto potreby stačí aj nejaký Mini PC, ktorý bude pripojený na internet (kábel, wifi). V závislosti od toho, aký operačný systém bude na počítači bežať, budeš môcť na tej obrazovke zobrazovať takmer čokoľvek. Zároveň sa budeš môcť z iných počítačov cez internet online pripojiť na tento počítač a zobrazované veci meniť.

Napríklad 3. Tú vzdialenú obrazovku môžeš priamo pripojiť ku svojmu počítaču a bude sa tam zobrazovať to alebo časť toho, čo máš na počítači ty, ale potom musí byť pre zobrazovanie tvoj počítač pripojený a zapnutý.