Nešťastník
08.03.18,13:19
Dobrý deň,

Chcela by som sa spýtať, či je možné odmietnuť pracovnú cestu, ak môj pracovný pomer končí k 30.04.2018 a na pracovnú cestu - zástup kolegyne v inom meste, mám byť vyslaná 26.04.2018. Nadriadenú som požiadala, aby som v danom týždni pracovala na rannej zmene, z dôvodu, že musím odovzdať kľúče a musím si vybaviť niekoľko pohovorov do novej práce. Ona ma ale nerešpektuje, nechce mi umožniť ísť na pohovor a tak isto ma núti ísť na zástup do iného mesta. Môj pracovný pomer končí uplynutím doby určitej po 3 rokoch, dovolenku mi schvaľuje nadriadená, ktorá ma však nechce uvoľniť a na zástup do iného mesta odmieta vyslať inú kolegyňu.

Aké mám prosím v tomto prípade možnosti?

Ďakujem veľmi pekne za Vaše odpovede
ivka70
08.03.18,12:23
Nemozes odmietnut riadnu pracovnu cestu, ak nie si medzi zoznamom pracovnikov, ktorym pracovnu cestu nemozno nariadit (napr. osamele matky a pod.)
Do konca PP si povinna pracovat, naozaj ti nemusi vyjst nadriadena v ustrety kvoli pohovorom v novej praci, kedze tvoj PP nekonci vypovedou zo strany zamestnavatela.
Nešťastník
08.03.18,12:30
Ak na pracovnú cestu nevycestujem, ako ma môže zamestnávateľ postihnúť? ... mám množstvo nadčasov, ktoré nám firma neprepláca, chcem si ich vybrať na pohovor, pretože mám na to reálne nárok, ani v tomto prípade mi nadriadená nemusí vyjsť v ústrety?
ivka70
08.03.18,12:37
Absenciu, uplatnenim si nahrady skody, ktoru jej sposobis tym ,ze tam nenastupis atd.
Nemas narok si vydupavat cerpanie nadcasov prave vtedy, to ti neprejde, nemusi ti vyjst v ustrety.
Mozes tak akurat ochoriet (cez PN samozrejme nemozes ist nikam) , ale v takom pripade nemozes ani na pohovory.