hana22
13.03.18,16:10
Potvrdenie o výške dane na základe podaného daňového priznania a potvrdenie o zaplatení dane musím z Dú vyžiadať elektronicky? sme s. r. o. a toto potvrdenie potrebujeme k úveru. A ak áno, ako to urobiť a ako dlho to cca daňovému úradu trvá, kým toto potvrdenie vystaví? ďakujem
juzek691
13.03.18,15:31
Áno elektronicky - všeobecné podanie. Myslím, že na to majú 30 dni.
hana22
14.03.18,07:43
ešte sa opýtam. všeobecné podanie cez správu daní? či?
juzek691
14.03.18,07:49
áno
kn-alka
14.03.18,07:52
Zavolajte si na DÚ ohľadne presného postupu, nakoľko ak si dobre pamätám, je k tomu potrebný aj kolok.

Dávnejšie som to raz robila, ak si dobre pamätám, cez všeobecné podanie som podala žiadosť, vytlačila, zakúpila kolok a osobne zaniesla s kolkom na DÚ.

Banka si dáva vlastné tlačivo-potvrdenie, ktoré DÚ vyplní, to taktiež treba na DÚ zaniesť.
hana22
14.03.18,13:28
možno to niekomu do budúcna pomôže... cez elektronické podanie na finančnej správe, správa daní /Podanie pre FS -správa daní / Všeobecné podanie/ žiadosť o vydanie potvrdenia. ja som k tomu ako prílohu priložila aj to potvrdenie od banky. Treba osobne na Dú zaniesť 0,50eur kolok. Pani bola milá a potvrdenie mi vystavila na počkanie :-)
DominikZ
23.04.19,13:26
A prečo ste museli ísť na úrad, keď ste dávali elektronickú žiadosť?
martan123
15.07.19,09:15
Pretoze Slovakistan... To iste plati aj pre colny urad; ktory je teda formalne rovnako financna sprava, skutocne ale vobec nie a vsetk funguje separe vratane odnesenie kolku. Mate moznost zaplatit aj prevodom. Podla postupu vam na to maju po podani ziadosti poslat platobne udaje. Lenze vam nie len ze nic neposlu, ale od tety sa dozviete, ze aj keby ste to zaplatili takto, sprarovanie platieb sa robi rucne a moze trvat tyzdne, aj viac ako mesiac. Takze proste elektronicka komunikacia v nasich "sepcifickych pomienkach" znamena, ze ziadost musite dat elektronicky, ale potom odnesiete "elektronicky" kolok (to je tema sama o sebe, ze elektronicke kolky su papiere) osobne. Inac nic nedostanete.

Postup mam tento rok vyskusany uz 3x
Mila123
15.07.19,09:52
Banky už nedávajú tlačivá, resp. je jedno univerzálne tlačivo pre všetkých (banky),