maped
14.03.18,11:32
Prosím o poradenie, szčo má zapísané tieto činnosti, robil z toho stavebné práce, kosenie a údržbu verejných priestranstiev a montáž kanalizačných rúr a prípojok. Dali by Ste mi SK NACE: 43.39.0 alebo 43.99.0? ĎAKUJEM!

činnosti:

Tesárstvo
Montáž sadrokartónu
Maliarske a natieračské práce
Kladenie dlážkových krytín
Demolácie, búracie práce a prípravne práce pre stavbu
Pokrývačstvo
Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti
Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
petra:-)
14.03.18,10:49
Najprv treba určiť, z ktorej činnosti dosiahol najvyšší príjem (viď poučenie k DP - V kolónke „Hlavná, prevažná činnosť“ sa uvádza názov činnosti vykonávanej v rámci podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti, z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem.) Kosenie a údržba verejných priestranstiev má iné SK NACE (asi 81300). Ak najväčšie príjmy boli za stavebné práce a montáž kanalizačných prípojok, dala by som SK NACE 43.39.0
maped
14.03.18,10:52
to kosenie asi teraz prevažuje ale bude sa v r.2018 venovať stavebnej činnosti, už sa stal platiteľ dph, tak by som radšej dala 43.39.0. Môže byť? Ďakujem!
maped
14.03.18,10:56
ešte sa spýtam SK NACE 43.99.0 by sa týkalo akej stav. činnosti?
petra:-)
14.03.18,11:01
V DP sa neuvádza SK NACE, ktoré plánuje v budúcnosti vykonávať vo väčšej miere.
SK NACE v daňovom priznaní sa má uviesť to, ktoré tvorí najväčší podiel príjmov vykázaných v tomto DP.
petra:-)
14.03.18,11:08
43.99.0 sú špečializované stavbné práce inde nemenované, napr.
- stavebné činnosti špecializované v jednom aspekte spoločnom pre rôzne druhy stavieb, vyžadujúce špeciálne zručnosti alebo zariadenia:
• stavbu základov vrátane zarážania pilót
• práce na testovaní a zabránení prieniku vlhkosti a vody
• vysúšanie (zbavovanie vlhkosti) budov
• hĺbenie šácht
• montáž oceľových prvkov
• ohýbanie ocele
• murovanie z tehál a murovanie z kameňa
• stavanie a rozoberanie lešení a pracovných plošín, okrem prenájmu lešení a pracovných plošín
• výstavbu komínov a priemyselných pecí
• špeciálne druhy prác vyžadujúce horolezeckú kvalifikáciu a použitie zodpovedajúceho
vybavenia, napr. práce vo výškach na výškových budovách
- podmorské práce
- výstavbu nekrytých plaveckých bazénov
- čistenie parou,
čistenie pieskom a podobné
činnosti pre exteriéry budov
- prenájom žeriavov a iných stavebných zariadení, ktoré nemôžu byť pridelené k určitému typu stavby s obsluhou
Táto trieda vylučuje:
- prenajímanie stavebných strojov a zariadení bez obsluhy, pozri 77.32

V budúcnosti môžete hľadať pomoc tu: :)
https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Podnikatelia/Clo_obchodny_tovar/EORI/StatistickaKlasifikaciaEkonomickychCinnosti.pdf
maped
14.03.18,11:17
Ďakujem pekne, ja som tento SK NACE 43.99.0 pridelila firme sro kt. robí výrobu oceľovej konštrukcie a potom montuje sklenené priečky, sklenené steny a výklady v interiéroch budov, teraz som na pochybách či to bolo správne? Už som DPPO odoslala. Mohlo by to byť? Veľká vďaka za pomoc.
petra:-)
14.03.18,11:22
Myslím, že sa nič nestane, ak ste uviedli tento SK NACE :)