kikio
14.03.18,12:30
Dobry den prajem chcem sa poradit pracujem pre upratovaci servis na dobu neurcitu a vyhodili ma v dobe neurcitej -jeden nemenovany market. Prisla som do prace a o pol hodinu ma predvolali na personalne a vymysleli na mna na zaklade anonymu ze som kradla, co nemaju na kamere a co nie je pravda.
Urcite osoby to na mna nasili, chceli sa ma zbavit spinavou robotou a neviem co mam robit. Nepodpisala som to, ale moj hlavny zamestnavatel servis mi dal, ze paragraf 60 - co nie je pravda. Jednoducho riaditelka marketu a moj sef servisu boli dohodnuti a toto na mna nasili. Ake mam pravo a co mozem spravit a ako to bude s mojou marodkou, ktoru som poslala postou?
ivka70
14.03.18,12:16
Paragraf 60 je dohoda o skonceni pracovneho pomeru - s tou musis suhlasit, aby bola platna.
Ak si ju nepodpisala, tak nie je platna a tvoj PP nadalej trva.
ivka70
14.03.18,12:16
K tej marodke - oznamila si neodkladne zamestnavatelovi, ze si PN a potom tu PN postou poslala?
kikio
14.03.18,20:02
ano oznamila oni ma chceli vyhodit na zaklade klamstva a chceli aby som podpisdala ihned vypoved ale ja som nepodpisala na druhy den som isla na pn
veronikasad
14.03.18,20:07
ako suvisí marodka s tvojim "vyhodením" ?
kikio
14.03.18,20:11
tak ze ja som vcera isla do praci a oni na mna nasili klamstvo zer som kradla na zaklade anonymu niekto napisal na papier ze som kradla a ziadny dvokaz nemali aj napriek tomu ze to je pod kamerovym systemom a ze strazia dvaja sbs sluzba tak ako mozem suhlasit s tym ked klamu chcu ma vyhodit zamerne lebo dakomu vadim nie a som v ochrannej lehote
veronikasad
14.03.18,20:13
a z toho si ochorela ?
kikio
16.03.18,17:48
A vy by ste sa radovali z toho akože však psychicki človek je z toho na dne nie!!
jslancik
16.03.18,18:14
napísal by som to lepšie: s tou môžeš, ale nemusíš súhlasiť.
misoft
17.03.18,11:31
Okrem neplatnosti ukončenia PP - mala by si sa zamerať i na to krivé obvinenie.
Ak by i naďalej trvali na svojom - súdne sa domáhať neplatnosti výpovede + na nich podať TO pre ohováranie - oni by ako žalovaná strana museli doložiť, na akom základe ťa označili ako "zlodejku" - a pokiaľ by nebol žiadny dkaz - tak im to poriadne zavariť - odškodným za poškodzovanie dobrého mena... atď, atď.....
Pokiaľ je pravda, čo píšeš - tak ten "servis" sa bude musieť riadne obracať, aby ti to vyplatil.
veronikasad
17.03.18,11:43
Dušan, o akom neplatnom skonceni pracovného pomeru píšeš? Zamestnávateľ jej navrhol ukončenie pracovného pomeru dohodou v zmysle pár.60 ZP, dohodu nepodpísala, pracovný pomer trvá (riešila to PN-kou)
kikio
20.03.18,12:11
Dal mi paragraf 68 keby niečo a na základe klamstva ma vyhodili keď nevieš tak nerieš ok buď taká dobrá ty by si podpísala keď by ta vyhodili a povedali by ti že dostali anonym že si kradla a dôkaz nemali proste som im vadila jednoducho.A pospinili moje meno
kikio
20.03.18,12:22
Ďakujem za radu bola som na polícii povedala som čo spravili na mňa a oni povedali že to mám dať na inšpektorát práce odbili ma jednoducho robia si s človekom čo chcú teraz my dal hrubé porušenie disciplíny za to že som to nechcela podpísať a ešte plus mi drží papiere čo mi ma poslať na daňové a výplatu my ešte nedal a kolegyniam dal
veronikasad
20.03.18,12:27
V zadaní píšeš o pár.60...
ivka70
20.03.18,12:48
pises, ze si na PN a ze mas par. 60? tak ako to je?
napadnut vypoved mozes do 2 mesiacov na sude, policia s tym nic nema ....
misoft
20.03.18,16:34
kikio (Dnes 14:22) Ďakujem za radu bola som na polícii povedala som čo spravili na mňa a oni povedali že to mám dať na inšpektorát práce odbili ma jednoducho robia si s človekom čo chcú teraz my dal hrubé porušenie disciplíny za to že som to nechcela podpísať a ešte plus mi drží papiere čo mi ma poslať na daňové a výplatu my ešte nedal a kolegyniam dal
--------------------------------------------------------------------------
Ja som písal, že máš PODAŤ trestné oznámenie (a polícia ho musí prijať, tak isto i na prokuratúre, na súde) - nie že im tam máš vyplakávať a žalovať sa. To je ROZDIEL! Oznamovať niečo a podať niečo. To "podané" oni musia podstúpiť ďalej - prokurátorovi a TEN potom rozhodne a nariadi ďalší postup.
karka
22.03.18,10:12
Čo s tým mali policajti akože urobiť??