Beata Nigrovicova
14.03.18,20:42
Particka chlapov mi robila zahradny mur na dome. Podpisali sme dohodu o vykonani prace. Vyplatila som ich vopred, ale pracu urobili iba zpolovice.Dohodnuty termin ukoncenia boli 3 mesiace, po roku mur nebol stale dokonceny. Pracu uz nechcu dokoncit a peniaze mi nechcu vratit. Ako argument uvadzaju, ze moj muz bol na nich neslusny. Ano vynadal im, kto by to neurobil...Nemam material na dokoncenie, ktory bol v dohodnutej cene vyplateny, nemam vyuctovanie za pracu a material. Mam iba podpisanu dohodu. Poslala som im predzalobnu vyzvu , ale bez odozvy. Dom stoji v Rakusku. Moja otazka je mam podat zalobu a ak tak na Slovensku, mam neaku sancu dostat peniaze naspat? Nehovoriac o tom, ze tu porusil niekolko zakonov, minmalne danovy. Na Slovensku tiez, lebo zobral 5000 + eur v hotovosti.
hanelie
14.03.18,20:00
Ak chcete podať žalobu a stavebná firma bola zo Slovenska, tak sa obráťte na slovenský súd - či získate naspäť nejakú čiastku rozhodne súd,
záleží aj od dôkazných dokumentov - zmluva, výplata peňazí, foto nedokončenej stavby múru ap.
buchač
14.03.18,20:12
Teraz spomínaš nejaké daňové a iné zákony, skutočnosti ?
Dať VOPRED peniaze ?
Čo na to povedať ?
veronikasad
14.03.18,20:14
dohodu o vykonaní práce v zmysle Zákonníka práce ?