supertramp
19.03.18,12:06
Mohol by som poprosit o radu ohladom DPH v Nemecku?Ide o to ze by som mal zaujem predavat cez Nemecky amazon vyrobky z ciny. Prebieha to tak ze sa objedna tovar v cine a po zaplateni tovaru a cla sa tovar prezrie, vytriedi a preposle to skladu v Nemecku, odkial ho potom amazon dalej posiela klientom co si ten tovar objednali. Docital som sa ale ze ked je tovar skladovany v Nemecku tak sa tam musim zaregistrovat ako platca DPH. Moze mi niekto poradit ako to presne prebieha a ako to ovplyvni cenu konecneho vyrobku? DPH sa musi zakomponovat priamo do ceny tovaru predavaneho v Nemecku?A kedze dovazam z Ciny, tak si asi narokovat naspat nic nemozem? Napriklad tovar v hodnote 100 eur poslany do nemeckeho amazonu sa bude predavat za 140 eur(20% profit + 20% DPH)?Lebo potom ma nemec predavajuci cinske vyrobky v nemecku obrovsku vyhodu, lebo on nemusi byt platca DPH ak neprekroci urcitu sumu, a tympadom moze rovnaky tovar predat za 120. Alebo mozem predat za 120 aj ja, ale budem mat o 20 nizsi profit..Chapem to dobre?