mataval
20.03.18,10:50
Dobry den,
mam strach ze ak pracujem sice iba na polovicny uvazok, ze pridem o invalidny dochodok....co by ste poradili?
pavlinka
20.03.18,09:53
Keď máš invalidný dôchodok pracovať môžeš.
buchač
20.03.18,09:56
Dobry den,
mam strach ze ak pracujem sice iba na polovicny uvazok, ze pridem o invalidny dochodok....co by ste poradili



1. Ísť na plný invalidný dôchodok a vzdať sa práce.

2. Začať pracovať na na plný úväzok a vzdať sa invalidity.
mataval
20.03.18,09:56
to viem, ale mam ist o nejaky cas pred komisiu...na opatovne posudenie a bojim sa ze ak mam pracu ze mi ho vezmu....
Mila123
20.03.18,10:10
Juraj zaslúžil by si si jednu neužitočnú, čo je to za radu........ale odo mňa ju ešte nemáš.....
Katy a R
20.03.18,10:16
čoby sme ti mali poradiť?
neviem, prečo sa vlastne bojíš? - lebo ak sa ti tak zlepšil zdravotný stav, že nebudeš ID - tak je to len potešujúce- či?
Vyžiadali si aktuálny posudok, zoberú do úvahy tvoj súčasný stav- a len tak, pre nič za nič ti ID "nezrušia" . najhoršia je smrť z vydesenia ;)
evuš
20.03.18,10:18
Môžeš pracovať napr. i na celý PP...avšak už záleží od komisie, či Ti ID prizná, či ho vezme...nevieme ani % postihnutia, ani akú prácu vykonávaš....mala som kolegu, ID nad 70% a pracoval normálne na PP na dobu neurčitú..nič mu nevzali, a chodil na komisiu každý rok..
buchač
20.03.18,10:45
Kľudne aj desať...a z toho polovicu aj po hlave mi môžete.

Ale ak niekto považuje za užitočné, to ojebabrávanie na sociálnom systému...nuž nech sa páči.
Osobne poznám pár jednotlivcov (už som o tom nie raz písal), ktorí berú ťažké love, kúpele, masáže....
Jedinec, ktorý berie love na chrbticu...a keď ale vezme do ruky motyku, tak ide jak šarkan ?

Kuwa...a pritom chlap bez nohy nemá nárok na parkovací preukaz ?
Kuwa choré...a kurevsky choré.

...a apropó...roky som už mohol byť na invalidnom, no ostal som radšej robiť.
mataval
20.03.18,11:35
ID nemam pre nic za nic ... a ak by som nechcela tak by som sedela doma na riti a nesla by som do prace...lenze viem ze na plny pracovny pomer ist nemozem je to risk v mojej situacii ze sa mi zhorsi stav...aj teraz to zvladam ale niekedy je to tazko...no je to fajn ze aspon nieco popri si viem privyrobit....nemali by ste ihned cloveka sudit...chcela som sa len podelit o svoj strach...nic viac...:( a ostala som nepochopena...
buchač
20.03.18,11:47
Pozor na jedno !!!

Nikoho konkrétneho včul neodsudzujem, nesúdim.
Viem pochopiť, čo je to hroziaca invalidita.
... atď.
mareko
20.03.18,14:44
Ak tvoje zdravotné problémy pretrvávajú a nevykonávaš druh práce, ktorú ti lekár neodporučil či vyslovene zakázal vykonávať, tak ti ID nezoberú. Má to širšie súvislosti, nie či pracuješ alebo nepracuješ. Prvoradý je tvoj zdravotný stav.