janneeca
20.03.18,15:09
Viete mi, prosím, niekto poradiť?......Na pc mi nejde prehrávať videá...teda ide iba zvuk, obraz nie....Väčšinou používam vlc. Keď som pozerala naposledy, všetko išlo v pohode a dnes žiadne video nejde v žiadnom prehrávači prehrať v poriadku, ide iba zvuk....Čo s tým? Niečo v nastaveniach?....Ďakujem..
Chobot
20.03.18,15:42
Skús preinštalovať VLC prehrávač. Alebo aktualizovať ovládače a naištalovať aktuálne kodeky, napr. tieto:

http://vlc-codec-pack.en.lo4d.com/
buchač
20.03.18,16:00
Zreštartuj počítač....nie je normálne, že nejde žiaden s prehrávačov.

VLC prehrávač nie je nič moc...teda aspoň podľa mňa.
Niet nad KMP player.
misoft
20.03.18,17:18
Eeeeeee.... akurát TOTO by som neodporúčal! Je to 5 rokov starý balík a navyše - VLC má všetky kodeky v sebe. Akurát sa musí správne nastaviť (i keď základné nastavenie postačuje). A terajšia verzia VLC 3.0.1 Vetinari je na tom ešte lepšie. Má v sebe dokonca h264, Matroska, mp4, mpeg-ts, mpeg-ps, mod, m-jpeg (kamery), dv (digital video), raw, RTP (real-time)...............

Skôr to preinštalovanie VLC - to je asi správnejšie.
janneeca
20.03.18,22:24
Reštartovala som, nepomohlo. Nainštalovala som kmp player a aj ten prehráva iba zvuk.......Nie sú niekde nejaké nastavenia, kde by sa niečo mohlo nedopatrením prenastaviť? :-D Syn si niekedy sám zapne youtube a pozerá rozprávky, tak možno ak on klikol na niečo....?? Ď.
misoft
21.03.18,12:38
Tak v tom prípade asi neostáva nič iné, ako aktualizovať ovládač grafickej karty.
Napadla ma ešte jedna možnosť, ale po zmienke, že ani KMPlayer nezobrazuje video - táto odpadá (v nastaveniach VLC https://askubuntu.com/questions/668834/vlc-media-player-is-not-displaying-video-but-audio-works).
Skúsiť v nastaveniach (oboch prehrávačov) v Možnostiach vyhľadať Reset nastavení a znova skúsiť prehrať video.
janneeca
21.03.18,13:42
Tak dnes pre znemu idú oba prehrávače, aj vlc aj kmp player, obraz + zvuk :-D....Tak netuším, čo s tým bolo a ako sa to napravilo :-D.....A vďaka za rady.
misoft
21.03.18,18:03
Veď aj ten počítač je len "človek" a niekedy má svoje muchy.....:D