ZEvina
08.08.06,14:01
Čítala som tému o mravcoch v záhrade, ale oproti tomu, čo som včera zistila v záhrade, sú mravce "baránkovia". Všade, kde som sa len pozrela - hnedá zem od slimákov bez ulity (také hnusné škaredé hnedo-čiernej farby). Uhorky, tekvice, kapusta - všetko je od nich obžraté. Kúpila som také granulky proti slimákom, ale teraz keď stále prší nezaberá, lebo hneď navlhnú, alebo sa úplne roztopia. Nemáte niekto dáku radu ako sa ich zbaviť?
bendži
08.08.06,12:05
v televíznych novinách niekoľko dní dozadu dávali info o premnožení slimákov a tam uvádzali, že proti nim nezaberá žiaľ nič - len ich stále zbierať a zbierať...

http://www.joj.sk/?go=archive&pid=5169
willma
08.08.06,12:08
Neco sa mi marí, že proti slimákom pomáha obyčajná kuchynská soľ, ale neviem neviem, či to bude niečo platné v tomto upršanom počasí a je to rada bez záruky.
Ninna
08.08.06,12:11
Neco sa mi marí, že proti slimákom pomáha obyčajná kuchynská soľ, ale neviem neviem, či to bude niečo platné v tomto upršanom počasí a je to rada bez záruky.
je to pravda tento recept používa moja suseda. slimákov solí oni sa potom rozpustia na sliz.
Manual
08.08.06,12:39
durisovad
08.08.06,13:14
Mne sa neosvedcili ziadne chemicke ani ine prostriedky, len zbieranie a nicenie slimakov. Na jar boli slimaky v ulitach, teraz su take hnusne "bezdomovce".
Manual
08.08.06,13:17
Mne sa neosvedcili ziadne chemicke ani ine prostriedky, len zbieranie a nicenie slimakov. Na jar boli slimaky v ulitach, teraz su take hnusne "bezdomovce".
Daška, tak to máš nejakých "mimozemšťanov" čo majú 7 životov:D:D:D
Pekný deň...:)
ZEvina
08.08.06,13:42
Keby len 7! Ale mne sa zdá, že za každému zabitému slimákovi príde na pohreb 20 živých!!!:) A ešte akéééé je to hnusné, keď toho bezdomovca náhodou "otrhnem" miesto uhorky! Bŕŕŕŕŕŕŕ
lokok
08.08.06,13:44
ten problem so slimakmi poznam. Mama ich chodí soliť každý večer. Sused skúšal posypať vápno okolo záhradky. Kým nepopršalo, bolo to super. Podľa mňa začíta no byť vážny problém. My zo záhradky teda vela nemáme, takmer všetko "požrali". Tak ak má niekto ešte nejaký nápad, nech napíše.
lokok
08.08.06,13:47
A co tak ich pozbierať a predať do nejakej reštiky, čo robia z nich špeciality Aspoň by to bolo ako-tak výnosné.
Manual
08.08.06,13:47
ten problem so slimakmi poznam. Mama ich chodí soliť každý večer. Sused skúšal posypať vápno okolo záhradky. Kým nepopršalo, bolo to super. Podľa mňa začíta no byť vážny problém. My zo záhradky teda vela nemáme, takmer všetko "požrali". Tak ak má niekto ešte nejaký nápad, nech napíše.
A skúšali ste ten MESUROL čo som písal ? Mne zabral na 100%:)
lokok
08.08.06,13:57
ten pripravok neviem zohnat v obchodoch. U nas nie je veľky výber. Ale skusim znova sa poobzerať po nom. Dakujem za radu.
durisovad
08.08.06,15:34
[
Sedem zivotov urcite nemaju, ale mnozia sa neuveritelne rychlo a aj rychlo dorastaju.
Do restauracii by ich asi nechceli, na jedenie sa pouzivaju velke slimaky s ulitou. Vlani si na tom v niektorych oblastiach Slovenska velmi dobre ludia zarobili. Kupovali to Francuzi.
bquote=Manual]Daška, tak to máš nejakých "mimozemšťanov" čo majú 7 životov:D:D:D
Pekný deň...:)[/quote]
Marianna01
08.08.06,15:38
V poslednom (?) záhradkárovi riešia slimákov, nejakým prostriedkom. Vraj ich nie je dobré zasáľať ani ináč chemicky "ošetrovať", pretože zacnú vylučovať sliz, ktorý zamorí pôdu. Tento prostriedok ich navedie na to, aby zaliezli do zeme, tam zaspali a v spánku pokojne umreli. Humánny spôsob, a ešte aj ekologický...:D
vema
08.08.06,18:37
V prvom momente som si myslela,že ide sa riešiť problém slimáci ľudia.Hneď som nakukla,ako na to.Musela som sa zasmiať.mimotemy
ZEvina
11.08.06,06:00
Manual - tak som zohnala Mesurol, ale len také malé modré granulky. Sú naozaj účinné, ale nakoľko máme obrovskú záhradu, tak som ich poukladala (nasypala som na zaváraninové vrchnáky) len okolo uhoriek a šalátu. Fakt to zaberá. Ráno som sa bola pozrieť - jedna kopa hnedočiernej slizkej masy.
Ďakujem za zadu. Eva
Manual
11.08.06,06:26
Manual - tak som zohnala Mesurol, ale len také malé modré granulky. Sú naozaj účinné, ale nakoľko máme obrovskú záhradu, tak som ich poukladala (nasypala som na zaváraninové vrchnáky) len okolo uhoriek a šalátu. Fakt to zaberá. Ráno som sa bola pozrieť - jedna kopa hnedočiernej slizkej masy.
Ďakujem za zadu. Eva
Evka, ja odtrhnem list a dám to naň, slimák ide za potravou za listom ale viac mu zachutí mesurol a je po ňom. Stačí dať návnadu 3-5 granuliek, ja mám ešte ten starší typ, čo sú ako kamienky do zapalovačov.
Som rád že si si dala poradiť a nesypala tam soľ, škrupiny a kde čo.
Pekný deň...:)
Elena Navrátilová
11.08.06,06:49
To akože škrupiny, soľ neboli rady? Kedysi boli aj také ružové granule, ale tie už nie sú. Takže teraz Mesurol. Vďaka.
ZEvina
11.08.06,08:22
To akože škrupiny, soľ neboli rady? Kedysi boli aj také ružové granule, ale tie už nie sú. Takže teraz Mesurol. Vďaka.
Elenka, netvrdím, že škrupiny, soľ a ostatné rady nie sú účinné, lebo ja som ich nevyskúšala. Neviem si totiž predstaviť chodiť po našej obrovskej záhrade /rodinný dom, dedina..../ a soliť tony slimákov. Za tými granulami chodia pekne sami - asi ich láka vôňa. Určite sú odskúšané aj iné varianty ničenia, ale asi v malých záhradkách.
Prajem všetkým záhradkárom pevné nervy :)
kukučka
11.08.06,15:32
Treba mať vlhké miesto v záhrade kde môžu žiť žabky a tie sa živia slimáčikmi. :)
bepo
11.08.06,15:54
Treba mať vlhké miesto v záhrade kde môžu žiť žabky a tie sa živia slimáčikmi. :)
A o 2 mesiace založiť tému Premnožené žaby-a ako ich vykynožiť :D
kukučka
11.08.06,20:46
:D :D :D
Žaby nežerú uhorky, či áno? :eek:
Manual
13.08.06,19:08
Takíto slimáci vám do záhrad nechodia ?
ZEvina
14.08.06,06:07
Treba mať vlhké miesto v záhrade kde môžu žiť žabky a tie sa živia slimáčikmi. :)

Nám tečie potok cez záhradu a večer by ste mali počuť to škŕkanie žáb. Niekedy kvôli nim musíme zatvárať okná, čo sa nedá spať, ale že by ubudlo týchto bezdomových slimákov...... Skôr si myslím, že to vlhké miesto je raj na rozmnožovanie pre slimákov. Možno že majú radi len maličkých s domčekami, ale tie chutia aj našim sliepkam:D /už len čakám, kedy začnú kotkodákať po francúzky:p /
janabe2
23.06.08,10:27
no bud na slimakov zostavit pascu s pivom, alebo sa daju likvidovat rucne, alebo chemicky (to sa mi paci najmenej), alebo sa daju spolu s ohrozenymi rastlinkami pestovat take, ktore slimak neznasa - to inaksie nemam z vlastnej hlavy ;)
rastliny.net/index.php?option=com_content&task=view&id=216&Itemid=82
bonita
27.06.08,07:16
Takze slimaci boli tento rok premnozeni? A ja som uz rozmyslala co sa stalo. Zozrali mi celu urodu hrachu - nasadila som 4 baliky. Nakoniec som zacala davat kelimky s pivom a strasne mnoho v nich skoncilo, az sa nemohli pomestit, ale este vela ich bolo na hrachu. Sprvu boli na jahodach,a le ako zacal plodit hrach tak sa prestahovali - co je super, lebo radsej pridem o hrach nez o jahody. Dufam, ze buduci rok bude normalny.
monikammm
27.06.08,12:15
moja suseda posýpa okolo rastlín piliny. Cez ne neprejdú - nemôžu sa cez to šmýkať
accad
27.06.08,13:45
Minulý rok som v Rakúsku objavila prípravky proti slimákom. Sú to drobné modré granule podobné tým čo predávajú u nás. Ibaže kilové balenie vychádzalo na plochu lacnejšie ako tie malé balíčky, ktoré je dostať u nás. Pripájam link na jeden takýto prípravok v sieti obchodov OBI na str.9 - Schneckenkorn http://www.obi.at/at/markets/Aktuelle_Werbung/1602_08/index.html?WT.svl=Frühlingsideen
Na prvé posypy som minula vyše kila. Nie som masochista, ale ten masaker na druhý deň na záhonoch bol šokujúci. Ani som nevedela, že je tých bezdomovcov v blízkosti našej záhrady toľko. Potom som urobila takýto posyp už len v prípade, že som ich videla ráno na záhonoch. Tento rok som urobila preventívny posyp začiatkom mája a dúfam, že to týmto nezakriknem, ale zatiaľ som tento rok našla len dvoch.
Granule sú neškodné pre psov a mačky. Náš pes a susedove mačky neprejavujú doteraz príznaky nejakých problémov a dúfam, že to bude tak aj naďalej.
Ajuška
27.06.08,20:56
Takíto slimáci vám do záhrad nechodia ?

...:rolleyes:...som myslela že táto téma je práve o takýchto...:cool:... u dcéry som ich objavila pred rokom tooooľko až strach...
alrisha
27.06.08,21:11
Neznášam slimákov a mám ich veľa; zožrali mi na niektorých miestach uhorky a tekvice (najmä skraja hriadky) a mohla som ich dosádzať a dosádzat a furt ich tam vyžrali; inde ten požer bol miernejší. Nahnevala som sa a pozberala som ich do vrecúška, zaviazala a vyniesla ďaleko do kontajnera zopár krát, aj som ich nazberala do veľkej fľaše, zaliala vodou a prikryla vekom a zaťažila dosť veľkým kameňom. Neuveriteľné, ale oni tú skalu vytlačili a ušli! :eek: Tak som ich znova zberala a zakryla tromi veľkými kameňmi a tam už skončili; teraz ich rozložené musím zakompostovať, alebo čo? :rolleyes: Zberám, vynášam, ničím a oni sa znova doplazia ... ale predsa ich nieje až toľko, ako pred dvomi rokmi :--- som rada, že som túto diskusiu našla, sú tu dobré rady a pocit spolupatričnosti v slimačej biede :D
arizona
28.06.08,21:56
Ja používam také modré granulky(neviem si spomenúť názov)-pomáhajú,fúúúj
Alebo rosýpam popol zo záhr.grilu,alebo rozdrvené škrupiny.Alebo poukladam po záhrade drevá,pod nimi ich je kopa...potom zbieram a likvidujem:mad:
Ale je to nekonečný "kolotoč". Po daždi sa znovu objavia...
Adamlap
29.06.08,05:16
Ja používam také modré granulky(neviem si spomenúť názov)-pomáhajú,fúúúj
Alebo rosýpam popol zo záhr.grilu,alebo rozdrvené škrupiny.Alebo poukladam po záhrade drevá,pod nimi ich je kopa...potom zbieram a likvidujem:mad:
Ale je to nekonečný "kolotoč". Po daždi sa znovu objavia...


Dúfam,že nejak (humánne) aby neprotestovali ortodoxný ochrancovia zvierat.
durisovad
29.06.08,07:01
Dúfam,že nejak (humánne) aby neprotestovali ortodoxný ochrancovia zvierat.

Ochrancov zvierat treba pozvat do zahrady, nech ich humanne odnesu na vzdialenost aspon 100 km od miesta vyskytu.
Karas Milan
29.06.08,07:43
Ochrancov zvierat treba pozvat do zahrady, nech ich humanne odnesu na vzdialenost aspon 100 km od miesta vyskytu.

Ahojte záhradkári.

Podľa mňa netreba zbierať úrodu (t.j. slimákov) , ale zabrániť sejbe (t.j. samozrejme okrem dažďa - zmeniť mikroklímu záhrady - vylúčiť preslniť presušiť celý priestor = nebudú podmienky, nebudú slimáky.

A mimotemy

Ochrancov zvierat treba pozvat do zahrady, nech ich humanne odnesu na vzdialenost aspon 100 km od miesta vyskytu.

toto im napíš do "týrania zvierat" .

Ahoj
Ka Mil
Dav
29.06.08,08:06
Ahojte záhradkári.


A mimotemy


toto im napíš do "týrania zvierat" .

Ahoj
Ka Mil
mimotemy A kde sa organizuje petícia proti postrekom na komáre ako nehumánnemu spôsobu likvidácie živočíšneho druhu?:--- Asi by si mal založiť novú tému...:rolleyes:
(Škorpión, čo?)
arizona
29.06.08,08:50
Dúfam,že nejak (humánne) aby neprotestovali ortodoxný ochrancovia zvierat.

Samozrejme,že humánne:D.Ak existujú nejaké spolky na záchranu sliziakov,rada im po každom daždi za kýblik pošlem.;):D
kukurička
29.06.08,10:14
Práve som sa dozvedela z Receptára, že slimáky sa dajú chytať do vydlabaného červeného melónu - polovička nie celkom vyjedená, trochu sladkej vody a vykopať jamku a dať do zeme až po okraj. Skúste, bolo ich tam nachytaných dosť. Ja sa pamätám, že sme u svokrovcov v skleníku chytali slimáky do piva - kelímok, trochu piva a dať do jamky po okraj do zeme. Celkom im to chutilo.
kalkulka
29.06.08,11:10
Asi dva roky dozadu som posypala záhradu vápnom. Tam, kde bolo, tam sa neukázali.
katalóg
21.11.11,23:40
Toto už niekto vyskúšal? :)
http://www.neckermann.sk/sk/default/produkt-images/_w250_h375/n/m/neckermann/d/9/a/d9aaaed8fb9420a9fdf50014f54a2411_tbone_492678.jpg (http://www.neckermann.sk/sk/nm2/outlet/velky_letny_vypredaj/zahrada_a_dielna/zahrada_a_volny_cas/Starostlivost_o_rastliny//r-186241/m-337293/z-48670/index.html?nfh_action=zoom&EMBPERL_UID=:b94b2bc72aee76bfb33f02f59deffa19) http://www.neckermann.sk/sk/nm2/timages/zoom_trans.png (http://www.neckermann.sk/sk/nm2/outlet/velky_letny_vypredaj/zahrada_a_dielna/zahrada_a_volny_cas/Starostlivost_o_rastliny//r-186241/m-337293/z-48670/index.html?nfh_action=zoom&EMBPERL_UID=:b94b2bc72aee76bfb33f02f59deffa19)


http://www.neckermann.sk/sk/default/produkt-images/_w76_h76/n/m/neckermann/d/9/a/d9aaaed8fb9420a9fdf50014f54a2411_tbone_492678.jpg (http://www.neckermann.sk/sk/nm2/outlet/velky_letny_vypredaj/zahrada_a_dielna/zahrada_a_volny_cas/Starostlivost_o_rastliny/r-186241/m-337293/index.html)
http://www.neckermann.sk/sk/default/produkt-images/_w76_h76/n/m/neckermann/e/e/c/eec90867b8f96a18f0b7af721850b077_tbone_492678a.jpg (http://www.neckermann.sk/sk/nm2/outlet/velky_letny_vypredaj/zahrada_a_dielna/zahrada_a_volny_cas/Starostlivost_o_rastliny/r-186241/m-337293/index.html)





Pomôcka proti slimákom
Objednávacie číslo 492678HU 00

Tovar je okamžite k dodaniu
39 % ušetríte
Množstvo


stará cena:
9,99 €

Jednotková cena:
6,00 €


Vložiť do nákupného košíka

>>

Slimáky na ústupe? To je možné len s našou pomôckou proti slimákom! Vyrobená z plastu, ktorý je odolný proti poveternostným podmienkam. Ľubovoľne variabilná. Dĺžka 25 cm. Výška 18 cm. 1 súprava = 4 diely = 100 cm.
neckermann.sk
alabut
22.11.11,13:36
Tie s budami sa daju aspon skonzumovat. Na tych ciernych bez bud, si pochutnaju snad iba ryby, ale potom seru do vody a kto ju bude pit.