johnny1
27.03.18,17:30
parcela č.2066/3 je moj uz skolaudovany dom v ktorom chcem zriadit v garazi prevádzku, parcela 2064/5 je susedova parcela kde by mala byt cesta a teda aj moj pristup k domu ale zial nie a nie na nu dostat stavebne povolenie. Parcela 1295/1 je obecna komunikacia. so susedom sme sa dohodli ze teda kasleme na cestu a parcelu 2064/5 mi preda a tym by som mal pristup zo svojho pozemku priamo na cestu. Lenze pani na stavebnom sa tvari ze to nie je take jednoduche a zevraj mi to vobec nepomoze. vedel by niekto poradit? dakujem
johnny1
27.03.18,18:08
ano...mam pravo prechodu cez 2064/5 ...co s tym ma ta druha parcela? ja keby ze odkupim tu 2064/5 tak som rovno na hranici statnej cesty tj parcela 1295/1
misoft
27.03.18,18:18
Pozor! Právo prechodu sa týka len osôb. Pokiaľ nemáš právo prechodu a prejazdu - tak ako chceš si tam materiál voziť? Budeš nosiť na chrbáte?
Pani na stavebnom vie toho málo - pokiaľ by si mal ten susedov pozemok - máš prístup k svojmu pôvodnému majetku po tom druhom tvojom. Nechápem, prečo by podľa nej mal byť problém - ty a sused jednoducho KPZ prevediete pozemok na nového vlastníka a peniaze dostane sused a fetrig. Kataster potvrdí a finito. A po svojom majetku môžeš robiť hoci aj rely :D
johnny1
27.03.18,18:25
pardon moja chyba....mam pravo prechodu aj prejazdu ....ale ja sa pytam ine ....ze ci by mi to pomohlo kebyze tu parcelu odkupim
johnny1
27.03.18,18:27
tak by som to aj chcel ....ja len potrebujem vediet ci nie je problem ta vzialenost medzi cestou a domom.
johnny1
27.03.18,18:53
ved to som aj ja videl kade tade ..len ja potrebujem nieco s cim by som mohol (zakon, vyhlaska) naklast po hlave zenskej na stavebnom
vicktor
28.03.18,07:39
Ako to dotycna uradnicka zdovodnila?
Ak "cestu" od suseda odkupis, tak po svojom majetku mozes oficialne jazdit do svojho domu.
Mozno narazala na to ze je to zahrada, orna poda, travny porast, ale nie cesta, tak parcelu bude treba vynat z podneho fondu, v com ale problem nevidim.
Ako sa dostanu na pozemky majitelia parcel 2067/1 a 2, 2066/1 a 2064/3? Tiez maju pravo prejazdu? Ked "cestu" odkupis, tak aj s tym ich pravom.
johnny1
29.03.18,17:33
Dotycna uradnicka to zdovodnila tym ze dom by bol v tom pripade osadeny daleko od cesty (cca 30 m) ...v uzemnom plane obce som nenasiel ani ťuk o tom ze by sa tam urcovali nejake max. vzdialenosti ...ani ziadny zakon som zatial nenasiel ktory by to nejak udaval.....majitelom parciel je tiez ten moj sused a pristup by mal z druhej strany (od spodu) ....parcela co by som kupil 2064/5 uz je vynata z podneho fondu