Žabinka
30.03.18,15:37
Srnky obžrali tuje aj borovice.. Je šanca, že by to mohlo obrásť? Alebo ich mám rovno odstrániť?
buchač
30.03.18,14:46
Hentie tuje by som dal preč...nemá význam čakať, pokiaľ a či sa vôbec pozbierajú.
Osobne si myslím, že sa nedajú dokopy...veď tie konáriky sú ohlodané až na kmeň. Srnky sa pustili do žrania odspodu, tam už nedorastie.

Čo sa borovice týka, je iba jedno foto nejakého konárika...ale ten nie je až tak dokatovaný. Ak je na tom takto celý strom, tak by som ho nechal.
Žabinka
30.03.18,15:40
len ako to vyberiem zo zeme, za tie roky už budú korene dosť prerastené..:confused:
lujza.j
30.03.18,15:46
Zabka pockaj kym sa priroda zobudi uplne....potom uvidis ako to je to dramaticke....:)ak by si sadila.nieco nove...treba kolo dat pletivo....
buchač
30.03.18,15:50
Prečo TY máš vyberať ?????
Zapriahni mužské plemä...;)
Rýľ, čakan, lopata, sekera...viac nie je potrebné. :)

Ak si dobre spomínam, tak tuje nemajú silný koreňový systém...maximálne ten hlavný, ale ten zas nejde až príliš do hĺbky.

Počítaj na jednu tuju jednu hodinu, viac to nebude.
Žabinka
30.03.18,16:11
ja určite nie..:eek:;) chlapcov je dosť.. minulý rok som vyberala zo zeme borievky, ja sama, len s rýľom, a v pohode.. tie boli zasadené 6-7 rokov na tom mieste.. a zaujímavé, tie sú neporušené..
Valcake
30.03.18,17:22
Môj mng.minulý rok vyberal tuju. Bola škaredá po tuhej zime a už sa nespamätala. Tiež mala okolo 10 rokov. Fakt nemá hlboké korene.
jslancik
30.03.18,17:50
Ten spodok nikdy nedorastie do uspokojujucej podoby. Ale ak chces dat tomu sancu, rok ich hnoj, a potom uvidis, ci to ma sancu.

U mojho nedavneho klienta bol presne tento problem. On si ich asi necha.
vicktor
03.04.18,06:10
Budu rast, ale ostanu "ospatene".
Pred 5 rokmi srny objedli tuju a je celkom k svetu. Tuto zimu objedli ani nie metrovu jedlicku a ostal z nej iba kmen, pochybujem ze vyrasi, tuju nechali na pokoji.
Žabinka
03.04.18,06:47
už som sa rozhodla.. minimálne odstránim tie, na ktoré priamo vidím.. čiže obr. 4, a 1.. tie na obr.1, asi 6 kusov, boli mladé, dvojročné, z tých neostalo nič, len tenké kmienky.. ani na tom obrázku ich nevidno poriadne, také sú zožraté..:D