brutusko
30.03.18,16:06
ako mam dalej postupovat ?v novembri 2017 mi nadobudla pravoplatnost o zrusenie exekucie no exekutor mi nadalej stahuje peniaze z dochodku a nerespektuje rozhodnutie sudu
misoft
30.03.18,15:54
Písomne ho upozorni na tento fakt. Pre istotu mu pošli i kópiu rozhodnutia - aby sa nevyhováral, že o tom nevie. Môžeš ho dôrazne upozorniť, že pokiaľ má rozhodnutie súdu o zrušení exekúcie a i napriek tomu ju vykonáva, budeš si uplatňovať náhradu škody súdnou cestou a zároveň naň podáš TO pre marenie úradného rozhodnutia.
Taktiež pošli svoj prípad SKE. Ak to exekútor robí svojvoľne (pretože za trvanie exekúcie si účtuje svoje poplatky) - tak SKE si už s nim poradí. Pri podávaní sťažnosti na exekútora môžeš žiadať, aby SKE ho vyškrtla zo zoznamu exekútorov.
P.S. Písomnosť posielať DOPORUČENE!
(Môj pohľad na vec)
profesional
31.03.18,14:27
Ak ide o výživné, tak aj po zrušení exenúcie na vymožené výživné, je možná aj predbežná exekúcia na budúce výživné. Nie je to náhodou aj tvoj prípad?
brutusko
01.04.18,18:05
ano,jedna sa o vyzivne ,ale vyzivovaciu povinnost som si vzdy plnil prisla mi exekucia voci ktorej som sa odvolal sud mi vyhovel vsetko som musel dokladovat ,co ma tiez velmi zarazilo ked mi prisiel papier zo socialnej poistovne o zrazkach z dochodku k 1.1.2018 kde exekutor uvadza dlh 805,04 eur skoro som skolaboval
profesional
01.04.18,21:52
Ak si sa čo i len raz omeškal s výživným, hoc už je teraz uhradené, stačí že si sa 1 krát omeškal o 1 deň, exekútor môže viesť predbežnú exekúciu na 6 ďalších budúcich výživných. Pôvodné dlžné výživné si uhradil a pohľadávka zanikla splnením, avšak sú splnené podmienky na exekúciu na budúce výživné. Takže na pôvodne dlžné výživmé bola exekúcia zastavená, ale exekúcia na budúce výživné bude zrejme oprávnená. Návrh na exekúciu asi nebol podaný len tak. Zrejme si s výživným meškal..
misoft
02.04.18,05:25
Vo svetle ďalších faktov a doplnení informácií (inde), ktoré v otázke nespomenul - moja rada je potom úplne zbytočná a zavádzajúca.
brutusko
02.04.18,17:43
neomeskal som sa ani o minutu banka mi peniaze stahuje vzdy a vcas mam trvaly prikaz len byvala nedokladuje exekutorovi ze platim robi mi v kazdom smere zle nie len cez deti ale aj takto ale to je o inom -sud vydal rozhodnutie o zrusenie bezneho vyzivneho ,a neda sa proti rozsudku odvolat -takze ked tomu rozumiem mam poziadat aj o zrusenie na buduce vyzivne ? dakujem
misoft
02.04.18,18:02
Nuž - kontaktuj exekútora a dolož mu výpismi, že z tvojej strany nedochádza k omeškaniu, ale že tvoja ex ho neskoro, nesprávne, alebo vôbec neinformuje a podáva klamné informácie v snahe uškodiť ti a spôsobiť finančné straty. Uvidíme, ako sa k tomu ten exekútor postaví....
brutusko
02.04.18,18:17
takto som to uz riesil este pred odvolanim na sud to bola prva vec co som urobil ...ma tam tych svojich asistentov to su jak obohrate platne toto iste dokola ci osobne ci telefonicky dokladoval som vsetko aj jemu ..nezajem ...mam s toho pocit vsak preco neosklbat ked je s coho...moj nazor...vsetko clovek musi dat na sud a vsetko dokladovat ich to tam nezaujima nato je odvolacia doba 14 dni na vyjadrenie sudu som cakal do marca 2018 aby som sa konecne dozvedel ze rozsudok nadobudol este v novembri 2017 ...ale budem urcite pisat na SKE asi ina cesta nevedie ...este dodas vsetko by padlo ak by byvala zrusila exekuciu co sa vyjadrila ze tak neurobi-este dodas urobila to potom co som podal na BSM po prvom pojednavani