13Lucia13
09.04.18,17:06
Dobrý deň, na parkovisku pred OC do môjho auta nacúvala iná pani, spísali sme potrebné papiere o poistnej udalosti ale políciu sme nevolali. Papiere sme potom odniesli do poisťovne kde nám pri obhliadke uznali škodovú udalosť v rozhraní 175 EUR, zároveň nám povedali že v autorizovanom servise to bude drahšie (okolo 300EUR) ale máme ísť tam, nakoľko to auto má od kúpy 10 mesiacov( nové auto). Presne tak sme aj spravili. Auto nám opravili ale mali sme problém aj s vydaním auta zo servisu, nakoľko poisťovňa nemala potrebné podklady a pod. tak sme si to zaplatili a vraj keď im príde krycí list, peniažky nám vrátia. No dnes ma prekvapil list : ... likvidicia predmetnej Skodovej udalosti bola vykonaná na základe obhliadky vykonanej
zodpovednými pracovníkmi Slovexperty, mame za to, že na vozidle sa nachádzajú poškodenia, kde
nie je jednoznačné dané pričinná súvislosť s nehodou alebo vznikli v iných súvislostiach resp. za
iných technických podmienok ako pri opisovanom kontakte vozidiel.

Čo mám teraz robiť? Viete mi niekto poradiť?:(
Jakubec
09.04.18,15:53
Aby Vam poistovna plnila, musite byt schopna dokazat, ze skoda vznikla tak, ako ju popisujete, teda skodca do Vas nacuval. Dokazne bremeno je na Vasej strane. Inymi slovami, poistovna Vam tvrdi, ze neviete bez pochybnosti dokazat, ze ste sa s domnelym skodcom nedohodli, nespisali papiere bez skodovej udalosti.
Vy mozete nahradu skody ziskat bud z PZP skodcu alebo i priamo od skodcu (a ten si to moze vymahat od poistovne). Byt Vami, vyzvem skodcu o nahradenie skody (dokaz od neho, ze je skodca totizto mate-skodca podpisal spravu o nehode) a ak to neurobi vo Vami rozumne stanovenej lehote, podal by som na sud navrh na vydanie platobneho rozkazu proti skodcovi. Ci sa skodca bude na sude branit, ci si prizve na svoju stranu poistovnu je jeho vec.
13Lucia13
09.04.18,18:53
Môžem sa opýtať...ako inak mám dokázať že tá nehoda sa stala..keď som chcela tej pani ušetriť tých 50 Eur a nevolali sme políciu.... a ani sme si to nenafotili...:( ... je to hrozné....
Jakubec
10.04.18,02:43
Podpisanou spravou o nehode od tej pani proti tej pani. Znaleckymi posudkami mozno, ani znalci bez fotiek moc nezmozu.