Lnovakova.tangis
14.04.18,11:43
Poraďte mi, lekári sa nechcú vôbec mnou zaoberať. Dlhšiu dobu som začala mávať fialové a spuchnuté ruky, teraz sa pridali po operácii coxy aj fialové členky a spuchnuté ruky a nohy. Cievna ( rok dozadu) po operácii tvrdila že s o žilami nemám nič. Po operácii coxy ( predtým so brala ohromné množstvo liekov od bolesti) sa mi pokazili zuby pod korunkami. Tie mi vytrhol zubár, ktorý napred implantoval 2 implantáty a potom začal postupne trhať zhnité zuby. Našla som si iného a nakoľko mám termín na implantáciu 20.4.2018 u iného ktorý je odborník chela som si byť istá že nemám žiadny zápal, že som v poriadku a nevyhnije mi implantát. Lekárka - algeziologička ( roky k nej chodím-ochotná a obetavá) mi napísala žiadanku, ale nemá tú správnu pečiatku aby všetko poisťovňa preplatila a "obvodná" je neochotná tak som zaplatila krvné testy. Vyšiel mi vysoký D-dimer, pričom CRP je v norme. Kam s tým? Ku komu? Už keď som mala pozitívnu chlamýdiu pľúcnu obvodná povedala aby som išla tam kde ma začali liečiť, tá lekárka tento rok na mňa len nakričala a že nemám výmenný lístok atď....Som z toho na nervy. Čo značí vysoký D-dimer? Príznaky opuchy a bolesti, začervenanie nôh a rúk mám už dlho, ale asi tento faktor nikto nekontroloval i keď som bola vo VURch.. Viete poradiť?
korela
14.04.18,13:50
korela
14.04.18,14:07
Domnievam sa, že by ťa mal poslať praktický lekár k internistovi, aby ti urobil krvný obraz, upozorniť oboch na svoj problém. Kedy si bola naposledy na preventívnej prehliadke? Ak máš na ňu nárok a problém s vyšetreniami, resp. ako píšeš s lekármi, takto sa prepracuješ legálne k svojmu súčasnému obrazu tvojho zdravotného stavu a následne k jeho riešeniu podľa výsledkov K. O.
Ako si na tom s konzumáciou surovej stravy, najmä zeleninou, pohybom?
Lnovakova.tangis
14.04.18,15:14
Na prehliadke preventívnej som bola tento rok-2018-vo februári. Tam nič také obvodna nekontrolovala. Výsledky mám doma. Tento výslefdok D-dimeru je z minulého týždňa- teda z apríla2018. Obvodná- teda praktická-nič neurobí-zeleninu môžem len obmedzene ( doteraz som sa ťživila skoro vegetariánsky a zdravo, ale našli mi žalúdočný vred. Pohybujem sa dosť. Avšak pre tvorbu otvorených rán predkolenia a minuloročnú operáciu bedrového kĺbu nemám tento rok taký pohyb aký som zvykla mávať, brala som veľa antibiotík a to sa vtedy nesmie. Nič toto nemá so surovou stravou ( žiaľ) ani so zeleninou, či pohybom, nemám ani nadváhu a cvičím každý deň-v rámci možností...
Terezia13
14.04.18,16:52
asi by som začala zmenou obvodnej lekárky! prikladám aj stránku, kde je obšírne vysvetlené, z čoho môže byť vysoká hladina D-dimer a pýtať sa na odborné vyšetrenia u lekárov, ktorí môžu dôvod zistiť, dôvodov je veľa
http://www.roche.sk/content/dam/roche_slovakia/sk_SK/documents/D_Dimer_a_jeho_uloha_v_diagnostike.pdf
držím palce! a bolo by určite vítané, keby sa niekto, čo toto už zažil, ozval
Lnovakova.tangis
14.04.18,17:36
Keby som bola zdravá a nezmenila by sa situácia v zdravotníctve, iste by som to urobila. Už som chcela niekoľkokrát zmeniť praktickú lekárku, ale s mojou kartou ktorá váži asi 40kg ma nikto nezoberie. Tých čo viem že sú dobrí, majú plný stav a o tých čo berú ešte nových pacientov neviem nič a šliapnem z blata do kaluže. Zmena "obvodnej lekárky"- aj tak vie som vo svojom obvode-mi teraz súrne nič nepomôže. Normálne sa obraciam na odborníkov o ktorých viem že sú dobrí a aj niečo vedia. Lenže behať od jedného k druhému, keď napríklad ani krv mi nevedia vziať kvoli žilám ani v nemocnici ( je to len otázka náhody ak sa to podarí) nemá nateraz pre mňa význam. Štve ma, že ma nevyšetrili poriadne vo VURCHu- výskumný ústav reum. chorob v Piešťanoch-reumatológ i ostatní čo som sa pýtala tvrdia že mám systémové a autoimúnne ochorenie, ale odvolávajú sa že predsa som bola vo Vurchu- že si vymýšlam- i keď je aj navonok vidieť fialové ruky a spuchnuté nohy, s bolesťou už ma posielaqli k psychiatrovi...V piešťanoch som bola po operácii a nič so mnou nerobili, len som chodila cvičiť s nezahojenou ranou na nohe som nebola ani v bazéne a vyšetrenia na reumu mi nerobili žiadne- nikoho to však z lekárov nezaujíma. Až na moju ochrankyňu algeziologičku, ktorá však nemá na všetko tú "správnu"pečiatku.Tú stránku som čítala a ano mám také prejavy. opuch a začervenanie mám zatiaľ nižšie na kotníkoch nevystúpil na lýtko a na rukách... Ďakujem za ochotu a záujem pomôcť.
korela
14.04.18,17:55
Kto ti ho dal vyšetriť, ako sa na neho prišlo, pretože on sa bežne nerobí. Ten by ťa mal buď dovyšetriť alebo posunúť na ďalšie odborné vyšetrenie, aby sa zistila príčina jeho vzniku.
Nižšie Terézia13 pridala dobrý materiál aj odpoveď. V každom prípade na lekárov zatlač, aby zistili, o čo konkrétne ide. Podľa možnosti čo najskôr.
Terezia13
14.04.18,17:58
ešte je nádej cez tú jedinú ochotnú lekárku algeziologičku aj keď nemá potrebnú pečiatku, možno by vedela pomôcť nasmerovať na správne vyšetrenia a ktorý odborník by vedel DAŤ!!! tú správnu pečiatku, žiaľ ale choré
220870
14.04.18,18:12
Môj názor na lekárov.Lekvári a predpisovači chemikálií. Česť tým pár výnimkam. Ja vám odporučím radikálnu totálnu zmenu stravy. Nazýva sa to živá strava. Kúpte a prečítajte si knihu https://www.martinus.sk/?uItem=31771 Zároveň chodte k Gastrológovi. Základná príčina nemocí je v tom čo do seba pcháme.
Lnovakova.tangis
14.04.18,19:01
Máte pravdu, pokúšam sa dostať sa k ajurvédskemu lekárovi ale ako na just som sa k vyhľadávania dostala až dnes a sobotu. .. Chcelo by to detoxikovať organizmus ( myslím si ) a podporiť bynnými čistými prípravkami. Mám dosť preliekovaný organizmus. Len trolinka Vás poopravím-ku gastroenterológovi - chodím už dávno,vred mi zistil tento rok.Živú stravu nesmiem musela by som všetko mixovať a aj to len vyberať zo živej stravy to čo s vredom smiem alebo nie. Stravujem sa dosť zdravo- len pchám do seba veľa liekov. Len pri radikálnych zákrokoch ako je totálna endoprotéza či šróbovanie implantátov do kosti sa takáto bolesť nedá zvládnuť lusknutím prsta. zmením jeden deň stravu a na druhý mi napichnú "4kg" anestézy. Ďakujem za snahu pomôcť, tot ja viem. Nehľadám - nedávam vinu nikomu až tak veľmi ale v takomto stave potrebujem odborníka, nie samoliečbu stravou. Na to je už neskoro, s tým môžem začaťv potom, ke´d budem mať po ruke odborníka, ktorý ma bude kontrolovať a radiť mi.