Majko09
15.04.18,16:17
ahojte,
máte niekto skúsenosti s tým, že si veci, udalosti či situácie pripúšťate k sebe a to až tak, že ste z toho nie že v nervozite a tréme, ale doslova v strese?

Ja totiž práve tieto stresy zažíva a už mi do značnej miery ovplyvnili aj moje fyzické zdravie, kedy mi pred rokom diagnostikovali vysoký krvný tlak a to v takej hodnote, že sa mi rozhodli hneď nasadiť lieky.
A v poslednej dobre, zo stresu sa mi pridružili už aj problémy so žalúdkom a aj búšenie srdca.

Ono, aby to bolo aj konkrétnejšie, tak napríklad, keď mám ísť absolvovať pracovný pohovor, ide ma vo vnútri rozdrapiť z nervozity a strachu.
A pritom viem, že o nič nejde, že prosto keď nebudem úspešný na tomto pohovore, môžem byť úspešný na inom pohovore.
No ja aj napriek tomu zažívam obrovský stres pred pohovorom a to preto, lebo sa chcem ako každý, odprezentovať čo najlepšie a byť tak ako kandidát úspešný.
A pri predstave, že sa objaví nejaká moja chyba či nedokonalosť, ma to vo vnútri zožiera a stresuje a pritom samozrejme tiež viem, že každý má viac ako len kopec chýb.
A ja som ten typ človeka, ktorý chyby ostatných ignoruje, ale u seba chyby pripustiť neviem. Akoby až chorobný perfekcionalista.

Ja viem, že nie je normálne, aby mi banality spôsobovali taký stres, no popravde neviem ako sa mentálne nastaviť tak, aby som sa zo všetkého nestresoval.
A to samozrejme nie je len o pohovoroch, to je aj o strachu, ísť k doktorovi, kde síce nemám problém ísť, ale sprevádza to opäť nervozita, lebo sa bojím, čo mi nájdu zasa, a ako mi to zasiahne do bežného života.
Tých stresujúcich vecí je u mňa viacej, no aktuálne najväčší stres mi pôsobí to svoje odprezentovávanie sa na pohovoroch, resp. nestresovať sa už 2 dni pred pohovorom, ako dopadnem.

Máte alebo mali ste niekto takýto problém?
Viete poradiť, ako toto riešiť?

Moc vám ďakujem
vulxy
15.04.18,17:28
co tu popisujes je podla mojho normalny stav 80% dospeleho obyvatelstva,ostatnych 20% ma dost penazi na drogy a alkohol...
buchač
15.04.18,17:30
Niektoré lieky od psychiatra sú síce na predpis, ale doplatok je nulový.
branislavp
15.04.18,21:09
Je náročná doba a všetko závisí aj od výbavy človeka, ktorú si prinesie na tento svet.. Každý prežíva trému, väčšiu alebo menšiu. Snaž sa byť viac v spoločnosti, vyhýbaj sa samote. Skús si dať bylinkový režim, to znamená užívať čaje z byliniek, napr, valeriána lekárska, ľubovník bodkovaný-trezalka. Radšej sypané, variť podľa návodu aj užívať podľa návodu na obale. Dostať v lekárni. Uvidíš, ako to zaberie. Pri pití čaju z ľubovníka nie je vhodné pohybovať sa na slnku. Snaž sa v sebe nájsť a uplatniť myšlienku, že keď nejde o život, nejde o nič. I keď sa niečo v živote nepodarí, netreba zúfať, práve naopak, treba v sebe hľadať silu, povzbudzovať sa sám seba, veriť si a kráčať ďalej.. Prajem Ti, aby si sa zbavil stresov. Skús aj pohybové aktivity, obyčajná prechádzka tiež robí dobre pre zdravie človeka. Nech sa Ti darí.
Dáša_
16.04.18,12:53
Ak by si bol veriaci, tak by som ťa odkázala napríklat sem: 1Pt 5,7 "Na neho zložte všetky svoje starosti, lebo on sa o vás stará. "

V opačnom prípade treba skúsiť rozne tréningy, ktoré pomáhajú zvládať stres, techniky duševných prác.... Jogu. Hľadať a skúšať. Tie stresy sú normálne a patria k veci. Ak by si sa vôbec nestresoval, tak by to bolo divné. Trochu stresu k životu patrí. Samozrejme, keď je toho priveľa a je dlho, je zle.
Možno je dobré aj nebrať sa príliš vážne :) Jak hovorí klasik "Keď nejde o život, ide o ..."