teyana9493
17.04.18,09:58
Prosim poradte mi,spravila som obrovsku chybu. Sestra potrebovala moje udaje z OP a ja som jej odfotila svoje OP kde vidno moje meno, r.c a c. OP ( foto nie). Lenze omylom som to poslala uplne cudziemu cloveku a teraz sa obavam aby to nejako nezneuzili. Neviem co mam robit,treba ist si spravit novy preukaz,alebo na nejake pozicky staci aj ked sa bude zhodovat meno a r.c.? Prosim vas poradte mi,dakujem.
misoft
17.04.18,08:08
1.rada - nikdy - len tak z dobrosrdečnosti - nedávaj nikomu kópiu svojho OP.
2. rada -miesto výmeny - nahlás stratu OP - dostaneš nový a starý bude vyhlásený za neplatný. Stojí to síce prachy, ale v prípade nejakého podvodu sa bude operovať práve neplatnosťou pôvodného OP a prípadne podvodné transakcie u obchodníkov sa budú dať ľahšie odvrátiť (na úkor obchodníka). Samozrejme - po obdržaní nového OP ten starý zlikviduj, zošrotuj, spáľ, rozpusť....

P.S. Len sa čudujem, na kieho ďasa sestra potrebovala údaje TVOJHO OP. Asi chcela niečo robiť na TVOJ úkor....
Makovsky
26.05.18,10:11
Nerob paniku. Nie každý človek je podvodník a striehne na našu chybu aby nás okradol. Nakoniec sme chránení aj trestným zákonom a keby k zneužitiu došlo vinník je vtomto prípade lahko identifikovateľný. Napíš dotyčnému že si mu údaje poslala omylom, požiadaj ho ich zmazanie.