Ivan02
19.04.18,20:40
Kúpil som pozemok na vystavbu domu, sklada sa z dvoch parciel. 20x50 +1×50m. Rri vykopoch sme zistili, že pozdlž celej parcely 1×50m sú umiestnene cudzie inzinierske siete domov vystavanych za mojim pozemkom. / elektrina, kanalizacia cca pre 12 domov/ jeden z domov je primátor mesta/ / mesto nas ignoruje vo vyjadreniach k drobnej stavbe, studni a td.. vsetkemu/Na Liste vlastnictva nieje žiadne vecne bremeno a ani zmienka o sieťach. Na hranici tejto parcely chcem vystavať plot, bohužial nieje to.možne nakolko zakladu plotu brania tieto siete.. Vraj na tejto mojej parcele mesto planovalo urobit verejny chodník. Podotýkam, som 100% majitel tejto parcely.. podotýkam, mesto a stavebny urad odsuhlasilo situaciu s oplotenim tejto parcely. a vydalo stavebne povolenie ktore je pravoplatné. Ako postupovat? Ake mam prava? Ďakujem
misoft
20.04.18,11:41
Ja by som aj vedel "tvrdé" riešenie - lyžica bágra načrie poriadne hlboko.
Budú pindať? Nech! Podľa plánov tam NIČ nie je, povolenie máš, na LV nie je žiadne VB - ergo - banda tam hore si to robila na cudzom na vlastnú päsť - obmedzujú ťa vo vlastníckych právach. Nech si to preložia.

Mesto ignoruje? Doignoruje, až to pošleš vyššie, že mesto nekoná...