lukasko123
26.04.18,10:03
Dobrý deň,

min. týžden som si spravil živnosť na fotografovanie. Chcem sa spýtať, ći je potrebné mať pokladňu aj v tom prípade, že nemám atelíer-prevádzku. Fotím len svadby, oslavy a podobne. Je pokladňa potrebná aj v tomto prípade?
A ešte jedna otázka, či potrebujem zriadiť podnikateľský účet v banke, alebo môžem používať môj odobný účet?
Ďakujem pekne za pomoc
evuš
26.04.18,08:10
Áno, musíš mať registračnú pokladňu - je to služba 74.20
Zo zákona nemáš povinnosť mať podnikateľský účet, ale je to určite dobre mať oddelené peniaze súkromné a tie, čo slúžia na podnikanie...
prečítaj si i tu : http://www.uspesne-podnikanie.sk/zivnostnik-a-ucet-banke
lukasko123
26.04.18,08:13
Ďakujem pekne
veronikasad
26.04.18,08:17
Platba za fotografické služby bude prevodom na účet v banke ?
lukasko123
26.04.18,08:23
Ano
Tweety
26.04.18,08:24
AK budeš prijímať tržby len na účet, ERP nepotrebuješ.
misomiso
26.04.18,08:24
Nepiste tu prosim nezmysly, iba ho chudaka mylite. Ani ak mate obchod s potravinami, tak vas nikto nemoze nutit kupovat registacnu pokladnu. Ak by ste si teoreticky vedeli zriadit iba bezhotovostne platby, a budete vystavovat fakury, tak je vsetko O.K.

V pripade fotografa naozaj nevidim dovod na pokladnicu Bude prijamt platby na ucet.
Tweety
26.04.18,08:26
Veronika, píše, že platby budú cez účet.
veronikasad
26.04.18,08:28
Zle som prečítala jeho odpoveď
kn-alka
26.04.18,10:15
Ak budeš prijímať za služby hotovosť, tak potrebuješ registračnú pokladňu, alebo VRP.

Ak budeš prijímať za služby len prevodom na účet, šekom v hotovosti, alebo šekom na účet, tak nepotrebuješ reg.pokladňu.

Zriadiť si zvlášť podnikateľský účet ťa nikto nenúti, môžeš používať svoj osobný. Musíš však nahlásiť na DÚ aký účet budeš používať.
Je na tebe, či ti nebude vadiť, že účtovník uvidí aj tvoje osobné pohyby na účte :), alebo či ti účtovník nenavýši cenu za účtovníctvo, nakoľko musí spracovať viac pohybov na účte.
misoft
26.04.18,12:52
Ďalšia možnosť je VRP - Virtuálna Registračná pokladnica + tlačiareň (akákoľvek, sú aj priamo tie malé - príklad http://www.nativetechnology.com/thumbnail.asp?file=assets/images/sm-s220i.jpg&maxx=300&maxy=0) k tomu, ak by prijímal priamo hotovosť.