jajka26
26.04.18,12:34
Ako dedičstvo nám zostal družstevný byt po mame. Ta zomrela vo februari. Bytove druzstvo pitrebuje teda prepisat meno majitela bytu na mna- syna a na sestru. Avšak nemôže tak urobiť, lebo sestra má už neplatný občiansky preukaz viac rokov. Je asi psychicky chora, no liečena nie je. Má sice už svoju rodinu, no zo svojho bytu vôbec nevychadza. A občiansky povedala , že ona si občianku nevybaví. A takto sa vlastne nijako s bytom neda nič riešiť. Ani predať ani nechať tak. Poraďte mi prosím akoo postupovať...
dmc
26.04.18,11:57
Predpokladajme ze je svojpravna:

Poziadajte oddelenie dokladov (telefonicky) aby z dovodu nemoznosti prist na oddelenie dokladov vycestovali za vami s mobilnym kufrikom. Dohodnete si termin - kazdy kraj ma mobilne zariadenie na zaznam dodkladov. Na mieste osobu (dokonca aj leziacu) vyfotografuju a nahodia vsetky jej udaje do prenosneho PC. Nasledne sa data zaslu do personalizacneho centra kde sa doklad vyrobi a nasledne ho moze rodinny pribuzny prevziat na miestne prislusnom oddeleni dokladov.
bodliak
26.04.18,12:07
Predpokladáš, že osoba bude spolupracovať, ak za ňou prídu domov.
dmc
26.04.18,12:09
..tak to uz si musia doriesit domaci. Ked niekto nechce - tak nechce. Len som im daval na vedomie ze pracovnici vedia prist aj k nim domov.
Mila123
26.04.18,13:41
a čo príbuzní? hádam nežije sama.....skús ísť takou cestou, zvyčajne sa podarí, keď ju jej blízki presvedčia, že za predaj bytu budú nejaké €
Kabaka123
26.04.18,14:02
A kto za ňu vybavuje úradné záležitosti?
Ako preberá poštu?
Čím sa preukazuje?